"Skrajna buta, arogancja i brak szacunku dla ofiar pedofili". Ohydne słowa Głódźa o filmie Sekielskiego

"Skrajna buta, arogancja i brak szacunku dla ofiar pedofili". Ohydne słowa Głódźa o filmie Sekielskiego Źródło: youtube.com/Radio Maryja

Sławoj Leszek Głódź to dziś jedna z najszerzej komentowanych osób duchownych w mediach. Ostre słowa wypowiedziane przez księdza dla TVN są udostępniane coraz częściej i coraz więcej osób wyraża swoją opinię. Mógł zamilczeć, wywołał burzę.

Sławoj Leszek Głódź nie przebiera w słowach. Po filmie Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu" został zapytany o to, czy oglądał dokument i czy może coś na ten temat powiedzieć. Swoją gwałtowną wypowiedzią wbił w ziemię wszystkich internautów.

Sławoj Leszek Głódź zna lepsze kino, niż filmy Sekielskiego

- Wczoraj miałem inne zajęcia, nie oglądam byle czego - tak arcybiskup odpowiedział dziennikarce, gdy spytała, czy zdążył zaznajomić się z filmem. Jego słowa szybko trafiły do sieci. Pojawiły się krytyczne opinie od zbulwersowanych osób.

Przed niedzielną mszą świętą w Krakowie dziennikarzom udało się spotkać na krótko z arcybiskupem Głodziem, by spytać go również o księdza Franciszka Cybulę, który pojawił się w filmie Sekielskiego. Duchowny przyznaje się tam do swoich czynów, pytanie, natychmiast więc narodziło się pytanie, czy Głódź o tym wiedział.

- Proszę mnie tutaj nie atakować i nie prowokować, bo ja taki naiwny nie jestem - odpowiedział arcybiskup i zniknął w kościele. Wygłosił tam kazanie na temat tego, że Kościół jest aktualnie atakowany, a ludzie buntują się przeciw chrześcijańskiej tradycji.

"Pokazał skrajną butę, arogancję i brak szacunku dla ofiar pedofilii" i tym podobne opinie

Dziennikarka "Newsweeka" natychmiast zareagowała na "wywiad" z Głodziem i na swoim Twitterze ostro go skomentowała:

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Abp Głódź słowami, że "nie ogląda byle czego" pokazał skrajną butę, arogancję i brak szacunku dla ofiar pedofilii, które wystąpiły w filmie braci Sekielskich. Sam jest negatywnym bohaterem tego filmu, nie wspominając już o jego zachowaniu ws ks. Jankowskiego. Powinien odejść - napisała Renata Grochal.

Na tym jednak się nie zakończyło. 

- Abp Głódź nazwał film @sekielski 'ego "byle czym". Właściwie reakcja byle kogo - równie zszokowany politolog, Marek Migalski, krótko podsumował słowa Głodzia.

- Abp Głódź o filmie T. Sekielskiego: "Nie oglądam byle czego". A podobno miała zajść jakaś zmiana w polskim Kościele... - zastanawiał się Jacek Nizinkiewicz, dziennikarz "Rzeczypospolitej".

To tylko nieliczne komentarze, które można znaleźć na Twitterze. Serwis aż wrze od komentarzy, tych napisanych "grzeczniej" i tych uwieńczonych soczystymi przekleństwami.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Co się dzieje z Roksaną Węgiel? Fani są zdruzgotani. Tysiące Polaków boi się o jej karierę, a wszystko przez zatrważającą wiadomość
  2. Tak szczera Anna Jantar nigdy nie była! Tuż przed śmiercią wyznała bolesną prawdę o swojej córce, Natalii. Jej słowa zmrożą wam krew w żyłach
  3. Napastnicy wtargnęli do kościoła i zaczęli strzelać. Sześć osób nie żyje, burkińska tragedia!
  4. Nauczyciele bili Wojciechowską do krwi. Pokazała jakie ma wykształcenie, dokumenty zwalają z nóg
  5. Z ostatniej chwili: Samolot pasażerski podchodził do lądowania. Nagle okazało się, że nie działają koła
  6. Wiatr 80 km/h uderzy w Polskę! Potężne burze i alerty IMGW już dzisiaj

Źródło: Wiadomości WP

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News