Sławoj Leszek Głódź arcybiskup
Facebook/PropagandaSocialStudio
Monika Domańska - 17 Maja 2019

Abp Głódź "persona non grata" na gdańskiej uczelni. Nie chcą mieć z nim nic wspólnego

Sławoj Leszek Głódź rozczarował Polaków swoją wypowiedzią na temat filmu Sekielskich. Jego komentarz został odebrany jako lekceważący, a brak zajęcia stanowiska przez wysoko postawionego w hierarchii duchownego został skrytykowany przez niektórych księży i biskupów. Wszystko wskazuje także na to, że arcybiskup nie będzie od tego momentu mile widzianym gościem na gdańskim ASP.

Sławoj Leszek Głódź jest metropolitą gdańskim, który uraził odbiorców swoją ignorancją w związku ze skandalem kościelnym dotyczącym pedofilii. Po premierze drastycznego reportażu pt. "Tylko nie mówi nikomu", Polacy byli wstrząśnięci i zaczęli zadawać duchownym niewygodne pytania. O opinię w sprawie wydarzeń ukazanych na filmie został poproszony także arcybiskup Głódź. Ten jednak zszokował wszystkich swoją lekceważącą wypowiedzią. Dla ofiar księży-pedofilów takie słowy były jak wymierzony policzek.

Sławoj Leszek Głódź został zbojkotowany przez naukowców i artystów z powodu jego oburzających słów

Duchowny stwierdził, że nie ogląda byle czego, a pracownicy ASP uznali, że w takim razie oni także nie chcą więcej gościć w murach uczelni "byle kogo". Twierdzą, że pojawienie się "obrońcy pedofilów" na roku inauguracyjnym byłoby czymś skandalicznym. Według nich to, co zrobił arcybiskup jest niewybaczalne i dlatego należy zrobić wszystko, aby odczuł ostracyzm. Za wykreślenie metropolity z życia uczelni odpowiedzialny jest wydział Social Propaganda Studio.

Kasia CichopekKasia Cichopek bez makijażu wygląda jak inna osoba. Przez to zdjęcie oniemiejecie (FOTO)Czytaj dalej

Graficy stworzyli wymowny plakat, na którym przedstawiono wizerunek arcybiskupa z przekreśloną głową. Pod zarysem twarzy został umieszczony napis "Zakaz wjazdu". Następnie pracownicy wrzucili rysunek na stronę uczelni na Facebooku - wiedzieli, że w ten sposób o uczelnianej akcji dowie się wkrótce cała Polska.

Inicjator akcji i główny wykonawca projektu, prof. Jacek Staniszewski, posunął się jeszcze o krok dalej i stworzył jeszcze jedną grafikę. Tym razem to sam napis bez ilustracji, ale przekaz jest naprawdę mocny: "Jeśli masz do dzieci chuć, wesprze cię w tym biskup Głódź". Po publikacji postów, na Facebooku wybuchła zażarta dyskusja. Jak łatwo się domyślić, nikt z komentujących hasła nie stanął w obronie duchownego.

uploaded

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU ZNAJDUJE SIĘ POD GALERIĄ:

EurowizjaEurowizja nie dla Polaków? Nasza historia nie powalaCzytaj dalej

Akcja protestacyjna jest skuteczna - pracownicy ASP mają społeczne poparcie

Prof. Jacek Staniszewski zapytany o motywy, którymi kierował się, decydując się na bojkot arcybiskupa, działał w zgodzie z własnym sumieniem:

-ASP jest uczelnią humanistyczną, a abp Sławoj Leszek Głódź jest zaprzeczeniem tych wartości. Nie reprezentuję całej uczelni, tylko siebie i część wykładowców oraz wykładowczyń, którzy nie zgadzają się, żeby arcybiskup był zapraszany na uroczystości ASP. Nie potrzebujemy zgody władz uczelnianych, wpisujemy się w zbiorowe oburzenie- ujawnił swoje intencję.

Plakaty zamieszczone na portalu społecznościowym doczekały się już ponad 25 tys. odsłon. Są one także cały czas udostępniane innym użytkownikom przez internautów. Komentujący grafiki są dumni z tej inicjatywy, zapowiadają także, że zainspirowani postawą prof. Staniszewskiego, rozpoczną własne akcje protestacyjne w innych miejscowościach. Uważają, że arcybiskup powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności za krycie księży dopuszczających się wykorzystywania seksualnego małoletnich. Ponadto nie zamierzają poprzestać tylko na bojkotowaniu duchownego. Protestujący domagają się wprowadzenia zmian w Kościele, ich zdaniem miarka się w końcu przebrała.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kinga Rusin: „Siadałam na podłodze w tym dużym domu i płakałam, nie miałam siły wstać”. O co chodzi?
  2. Jak mieszka Majka Jeżowska? Dom piosenkarki jest nowoczesny i wyrafinowany
  3. Tragiczna wizja Jackowskiego. Ostrzega, że Polacy mają duży problem, najbliższe miesiące mają być koszmarem
  4. Dziś miliony widzów włączą TVN. Telewizja pokaże film Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu"
  5. Odbierze wam mowę. Właśnie ujawniono PRAWDZIWY powód rozstania Meghan Markle z pierwszym mężem
  6. Smutne wiadomości obiegły rano polskie media. Nie żyje wielki artysta, który na zawsze zapisał się w historii

mam talentTe występy w Mam Talent zachwyciły publiczność! Nie tylko ludzie mają wyjątkowe zdolnościCzytaj dalej

Źródło: NaTemat

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News