Zmiany w Telewizji Polskiej zdaniem wielu idą w bardzo złym kierunku. Artyści i dziennikarze zarzucają TVP cenzurowanie i usuwanie niewygodnych osób i treści. Równocześnie Telewizja Polska nieustannie traci widzów.

Na temat występów w TVP wypowiedzieli się członkowie Kabaretu Skeczów Męczących z Kielc. Grupa wielokrotnie gościła w Telewizji Publicznej w poprzednich latach. Obecnie nie współpracują już z publicznym nadawcą.

Artyści otwarcie mówią o pewnej dozie cenzury w mediach. Ta jest zawsze i w każdej telewizji. Jednak, jak twierdzą, nigdy nie spotykali się z nią tak otwarcie. Zawsze były to subtelne sugestie, które były uzasadniane.

– Naciski były zawsze, i to w każdej telewizji. Ale na zasadzie: „słuchajcie, przemyślcie to, bo może jest za ostre”, „powiedzcie to delikatniej”, „ujmijcie inaczej”. Ale nikt nigdy nie mówił nam, żebyśmy jakiegoś tematu w ogóle nie podnosili – mówi Karol Golonka. – Zawsze to były sugestie, delikatne sugestie. I co najważniejsze, uzasadnione. Nie mówmy tak, bo to, bo tamto. A ostatnio w TVP było: „nie, bo nie” – dodaje Michał Tercz.

Artyści nie szczędzą ostrych słów wobec publicznego nadawcy pod kierunkiem Jacka Kurskiego. Szczególnie w związku ze sprawą Festiwalu w Opolu, którego przeniesienie do Kielc mogło uderzyć wprost w ich działalność.

– Telewizja publiczna to w tej chwili najgorsza twarz tej „dobrej zmiany”. Pracowaliśmy w niej od lat, a najbardziej szkoda nam publiczności – stwierdza Karol Golonka z KSM.

...

Zobacz również