Znany bokser spędzi w więzieniu ponad 30 lat

Znany bokser spędzi w więzieniu ponad 30 lat Źródło: fot. youtube.com/fightclub.pl

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich bokserów, który od dłuższego czasu zmaga się z problemami z prawem, spędzi najbliższe lata swojego życia w więzieniu. Może to być nawet ponad 30 lat.

Interkontynentalny mistrz WBA, Dawid K. ps. Cygan, na początku czerwca został zatrzymany na 3 miesiące pod zarzutami kierowania grupą przestępczą, która zajmowała się m.in. sprzedażą kradzionych w Niemczech samochodów i wyłudzaniem VAT-u.

Początkowo mówiono, że pięściarzowi grozi co najwyżej 10 lat pozbawienia wolności, jednak jak ujawnił w rozmowie z mediami prezes Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu, Robert Pelewicz, sędzia prowadzący sprawę sportowca zastanawia się nad zastosowaniem kumulacji kary.

 - Sąd może zastosować zasadę kumulacji kar, a jeśli tak się stanie, Dawid może zostać skazany na 33 lata więzienia - mówi prezes Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu, Robert Pelewicz.

Jeśli tak się stanie i sąd weźmie pod uwagę poprzedni wyrok skazujący "Cygana" (w 2011 został skazany kierowanie grupą przestępczą czerpiącej korzyści z nierządu) to bokser spędzi najbliższe 33 lata w więzieniu.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: se Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News