Śląsk Wrocław spadnie z ligi? Sytuacja robi się bardzo poważna

Śląsk Wrocław spadnie z ligi? Sytuacja robi się bardzo poważna Źródło: Wikipedia

Śląsk Wrocław wciąż walczy o pozostanie w Lotto Ekstraklasie, choć sytuacja robi się coraz trudniejsza. Po ostatniej kolejce wrocławianie nie mogą już być spokojni o utrzymanie, bo spadli na 15. miejsce w tabeli. Na ten moment są więc, w strefie spadkowej. Kibice zaczęli obawiać się o losy klubu.

Śląsk Wrocław nie może być pewny tego, że w najbliższych miesiącach dalej będzie występował w Lotto Ekstraklasie. Piłkarze klubu w ostatnich miesiącach zafundowali swoim kibicom prawdziwą huśtawkę nastrojów. Z jednej strony potrafili postawić się najlepszym, wygrać z Jagiellonią Białystok lub Miedzią Legnica kilkoma bramkami, by kilka spotkań później rozczarowywać swoim brakiem skuteczności.

Wobec słabych wyników drużyna przestała liczyć się w walce o górną ósemkę naszej ligi, zaczęła natomiast walczyć o utrzymanie. Choć kilka kolejek temu nic nie wskazywało na to, że drużynie może stać się coś złego, to obecnie zwyżka formy Wisły Płock i przełamanie Arki Gdynia sprawiło, że Śląsk Wrocław niebawem może pożegnać się z najwyższą klasą rozgrywkową.

Śląsk Wrocław może pożegnać się z ligą

Ostatni mecz wrocławian z Górnikiem Zabrze był kluczowy dla zawodników Śląska. Już przed jego rozpoczęciem wiedzieli oni, że Arka Gdynia i Wisła Płock wygrały swoje mecze, w związku z czym najważniejsze było, aby nie przegrać starcia z zabrzanami i wciąż cieszyć się miejscem dającym utrzymanie.

Tak się jednak nie stało. Po dwóch golach Igora Angulo Śląsk przegrał z Górnikiem i drużyna spadła na 15. miejsce w tabeli, które oznacza, że na ten moment wrocławianie są blisko spadku z ligi. Byłaby to wielka sensacja, której przed sezonem nikt nie mógł się spodziewać. 

Śląsk Wrocław zajmuje przedostatnie miejsce w lidze

Kibice obawiają się, że po ewentualnym spadku klub miałby poważne problemy z powrotem do najwyższej klasy rozgrywkowej. Klub znalazł się w bardzo trudnej sytuacji i wciąż nie wiadomo, czy uda się utrzymać zespół w lidze. Najbliższe dni będą kluczowe dla przyszłości drużyny z Wrocławia.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News