Nieprawdopodobne informacje o zakażonych górnikach. Nikt się nie spodziewał

Nieprawdopodobne informacje o zakażonych górnikach. Nikt się nie spodziewał Źródło: Jakub Kaminski/East News

Śląsk w ostatnich tygodniach zmaga się z dramatyczną sytuacją. Polskie kopalnie stały się największymi ogniskami koronawirusa w kraju. W końcu pojawiły się dobre informacje o losach pracowników kopalni na Śląsku. Nieprawdopodobne informacje na temat górników napawają nadzieją na poprawę dramatycznej sytuacji.

Śląsk jest jednym z obszarów w Polsce, gdzie występuje najwięcej przypadków zakażeń koronawirusem. Wielokrotnie w mediach pojawiały się dramatyczne wiadomości na temat pracujących tam górnikach, którzy schodząc do kopalni, narażeni są na zakażenie COVID-19. Dziś pojawiły się nieprawdopodobne informacje na ich temat. 

Śląsk. Rośnie liczba wyzdrowiałych górników 

Zgodnie z oficjalnymi informacjami przekazanymi przez dane trzech spółek węglowych wyzdrowiałych jest ponad 5,7 tys. zakażonych koronawirusem pracowników śląskich kopalń. Co więcej, niemalże 2 tysiące górników została uznana za ozdrowieńców. Wielu z pracowników polskich kopalni mogła już wrócić do pracy. 

Najlepsze wiadomości płyną z bytomskiej kopalni Bobrek, która należy do spółki Węglokoks Kraj. Z danych, które przekazano w poniedziałek, zdrowych było już 480 pracowników ze wszystkich 590 zakażonych, co pozwoliło na to, by większość pracowników wróciła do pracy. W maju na tydzień prace były całkowicie niemożliwe. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Śląsk. Ozdrowieńcy w Polskiej Grupie Górniczej

Polska Grupa Górnicza od początku epidemii miała potwierdzonych 1813 przypadków zakażeń wśród swoich pracowników. Pierwszy z nich został potwierdzony już na początku kwietnia w Radlinie. PGG przekazała, że już ponad połowa zakażonych ozdrowiała i powoli wraca do pracy w kopalni. 

Dzisiaj grzeje: 1. Jest decyzja, już w lipcu wprowadzą zakaz, jaki nikomu nawet się nie śnił. Nieprawdopodobne informacje potwierdzają media z Japonii

2. Światowe media obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje 16-letnia mistrzyni

Zgodnie z danymi spółek węglowych w poniedziałek rano wśród górników było 1941 ozdrowieńców na 5744 wszystkie osoby zakażone. Ozdrowieńcy z Jastrzębskiej Spółki Węglowej stanowi najmniejszą ilość. Wśród wszystkich 3341 zakażonych pracowników, 459 osób uznano za ozdrowieńców. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Robert zamówił skromny obiad dla 2 osób nad polskim morzem. Dostał paragon i zastygł, musiał zapłacić 200 zł, ceny orbitują
  2. Tragiczna wiadomość obiegła całą Polskę. W Tatrach odnaleziono ciała Bartosza Apanasiewicza i jego partnerki
  3. Polacy dostają pilne SMS-y. Zakaz wchodzi w życie już jutro, wprowadzą dodatkowe obostrzenia
  4. Gwiazdor "Klanu" żegnał się z rodziną, patrzył śmierci w oczy. Porażające wyznanie Tomasza Stockingera
  5. Babcia poradziła jej, żeby potarła rękę torebką po herbacie. Chwilę później oniemiała z wrażenia, zawsze będzie tak robić
  6. Niezwykłe wieści o Agacie Dudzie. Na jaw wyszły zaskakujące fakty, znany mężczyzna wszystko powiedział

źródło: RMF FM

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News