Wiadomo, co się stanie ze Śląskiem. Prezydent właśnie przekazał oficjalny komunikat

Wiadomo, co się stanie ze Śląskiem. Prezydent właśnie przekazał oficjalny komunikat Źródło: youtube.com Prezydent.pl

Śląsk od kilku dni notuje ogromny wzrost zakażeń koronawirusem. Dane przekazywane przez Ministerstwo Zdrowia są wyjątkowo niepokojące. Andrzej Duda właśnie przekazał oficjalny komunikat w tej sprawie.

Śląsk stał się nowym epicentrum zakażeń koronawirusem w Polsce, wszystko z powodu nagłego wzrostu zachorowań w kopalniach. Ministerstwo Zdrowia od kilku dni przekazuje coraz bardziej niepokojące dane z południa Polski. Prezydent Andrzej Duda wydał oficjalne ogłoszenie w tej sprawie.

Śląsk - Andrzej Duda skomentował sytuację związaną z szybkim rozwojem pandemii na południu Polski

Prezydent Polski w transmisji na żywo skomentował sytuację na południu Polski, która w ostatnich dniach dramatycznie się pogorszyła. Ministerstwo Zdrowia codziennie informuje o kolejnych dziesiątkach potwierdzonych zakażeń na terenie województwa śląskiego, wszystko z powodu ognisk epidemii w kilku kopalniach.

- W tych dniach wszyscy jesteśmy ze Śląska, razem pokonamy pandemię. A tym, którzy o tym zapominają, przekazuję prosty komunikat - opamiętajcie się i swoją energię skierujcie na pozytywne działania - przekazał w czwartek prezydent Andrzej Duda.

Andrzej Duda podkreślił, że sytuacja na Śląsku jest bardzo trudna ze względu na specyfikę regionu

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Prezydent wspomniał również o sytuacji na Śląsku podczas popołudniowej transmisji na żywo na swoim Facebooku, w trakcie której odpowiadał na pytania internautów. Andrzej Duda przyznał, że jest w stałym kontakcie z Krajową Komisją Solidarności i jej przewodniczącym Piotrem Dudą. Działacz wytłumaczył mu specyfikę pracy górników w zakładach, która pomimo zachowania wszelkich nakazów sanitarnych doprowadziła do rozprzestrzenienia się wirusa. Prezydent zapowiedział, że nie zamierza nakładać dodatkowych kar za zaistniałą sytuację na władze kopalni.

- Oczywiście pojawiło się tam duże ognisko, ale wszystko zostało opanowane w normalnych ramach działania przeciwko epidemii koronawirusa. Nie ma żadnego problemu z miejscami w szpitalach na Śląsku, nie ma żadnego problemu z respiratorami [...] Większość chorych choruje bezobjawowo - przekazał prezydent.

Dzisiaj grzeje: 1. Wszystko ma się zacząć już na dniach. Wizja Jackowskiego załamała wiele osób

2. Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje polska legenda, niestety

Obecnie na Śląsku potwierdzono 4701 przypadków zakażenia koronawirusem, a w wyniku rozwinięcia się choroby Covid-19 zmarło tam 166 pacjentów. Drugie miejsce pod względem liczby zachorowań zajmuje województwo mazowieckie, tam potwierdzono 2902 przypadki zakażenia SARS-CoV-2.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Proste sposoby na oczyszczenie organizmu. Warto je znać
  2. Pudzian chwycił za mikrofon i się zaczeło. Wybrał najpiękniejsze kobiety świata. "Gryzłbym jak Reksio"
  3. Pilna akcja na Śląsku w związku z wirusem. Do ponownego przebadania kilkanaście tysięcy osób
  4. Tysiące czekały na odpowiedź Szumowskiego na jedno pytanie. Minister nie ma dobrych wiadomości
  5. Niestety. Właśnie doszła do nas wiadomość o śmierci Henryka Jaskuły
  6. Przekrój cytrynę na 4 cząstki i połóż obok łóżka przed snem. Wyrzuć natychmiast po obudzeniu, rezultat jest spektakularny

źródło: Polskie Radio 24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News