Śląsk stał się nowym ogniskiem epidemii
Pixabay.com icsilviu
Monika Majko - 11 Maja 2020

Nieoficjalne: zamknięcie Śląska jedną z wielu możliwości. Rzecznik rządu dementuje

Śląsk od kilku dni przoduje w statystykach nowych zakażeń koronawirusem w kraju. Napięta sytuacja na południu Polski związana jest z pojawieniem się dużych ognisk epidemicznych w kilku kopalniach. W mediach pojawiły się doniesienia o zamknięciu województwa, rzecznik rządu postanowił zdementować plotki.

Śląsk stanowi obecnie największe ognisko nowych zakażeń koronawirusem na terenie naszego kraju. Od kilku dni spływają niepokojące dane o bardzo szybkich przyrostach chorych na terenie województwa śląskiego. W mediach pojawiły się nieoficjalne informacje, że polski rząd planuje drastyczne kroki w celu zażegnania rosnącego niebezpieczeństwa. Dziennikarze "Dziennika Zachodniego" ustalili w rozmowie z anonimowym informatorem, że rząd rozważa zamknięcie całego województwa.

- Jest to opcja, która „leży na stole”, gdy okaże się, że sytuacja może wymknąć się spod kontroli i rozlać na inne regiony. Ten tydzień będzie przełomowy, jeśli chodzi o decyzję w tej sprawie - wyjawił rozmówca.

Oficjalnie wiadomo jednak, że tak się nie stanie. Informację przekazał rzecznik rządu, Piotr Muller.

Śląsk w ostatnich dniach zanotował ogromny wzrost zakażeń koronawirusem

W Polsce pojawiło się nowe ognisko epidemii, a jest nim województwo śląskie. Z powodu gęstego zaludnienia i specyficznej sytuacji na rynku pracy, wirusa SARS-CoV-2 ma idealne warunki do szybkiego rozprzestrzeniania się w tym rejonie kraju. W związku z nagłym wzrostem liczby chorych polski w mediach pojawiła się wiadomość, jakoby rząd miał rozpatrywać zamknięcie całego województwa. W tej sprawie pojawiło się oficjalne stanowisko Piotra Mullera.

Maciej Stuhr i żonaŻona Stuhra przerwała milczenie, nie mogła dłużej wytrzymać. Jej słowa mrożą krew w żyłachCzytaj dalej

- Pojawiające się w mediach doniesienia na temat zamykania dostępu do województwa śląskiego są nieprawdziwe. Apelujemy żeby nie rozpowszechniać fałszywych informacji w tym zakresie - napisał na swoim Twitterze.

Sytuacja na Śląsku jest bardzo trudna ze względu na specyfikę regionu

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pizza była stałym elementem diety pewnego mężczyznyCodziennie przez 10 lat zamawiał pizzę z jednej restauracji. Efekty są powalające, jego życie zmieniło się nie do poznaniaCzytaj dalej

Łącznie na terenie województwa śląskiego potwierdzono zakażenie u ponad 3,7 tys. osób. Z danych śląskiego urzędu wojewódzkiego przekazanych w niedzielę 10 maja 2020 roku wynika, że 5,5 tys. osób przebywa obecnie w kwarantannie domowej, a blisko 6,5 pozostaje pod nadzorem sanitarnym. Szybki wzrost liczby zakażonych to efekt pojawienia się ognisk epidemii w kilku dużych kopalniach.

Dzisiaj grzeje:

1. Złe wiadomości ws. fryzjerów i kosmetyczek. Bardzo przykra niespodzianka

2. Są wyniki sekcji zwłok 3,5-letniego Kacperka. Biegli przedstawili wstępne analizy

Na razie wstrzymano wydobycie w kopalniach Murcki-Staszic, Marcel i Sośnica i zwiększono ilość testów na koronawirusa przeprowadzanych wśród górników. Dodatkowo, jak podkreślał minister Łukasz Szumowski, większość mieszkańców przechodzi zakażenie bezobjawowo, co powoduje, że nieświadomie zarażają kolejne osoby. Według Arkadiusza Chęcińskiego prewencyjne zamknięcie województwa przyniesie jednak ogromne straty dla południowego rejonu.

- Przedsiębiorcy naszego województwa to jedna z największych sił gospodarczych w kraju. Proszę mieć także na uwadze, aby mieli możliwość uczciwej konkurencji z innymi województwami, a zbyt restrykcyjne zamknięcie mogłoby jeszcze bardziej pogorszyć ich i tak trudną już sytuację. Niektórych mogłoby to wyeliminować z rynku pociągając za sobą znaczny wzrost bezrobocia - zwraca uwagę Chęciński.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Szumowski przekazał najnowsze wieści. Wszyscy na nie czekali
  2. Polskie media nie mają wątpliwości. Lewandowska jest w kolejnej ciąży, co za szczęście
  3. Rząd da pracującym Polakom dodatkowy tysiąc złotych. Trzeba spełnić dwa warunki
  4. Widzisz pionowe bruzdy na swoich paznokciach? Możesz mieć poważny problem, lepiej zadbaj o zdrowie
  5. Minister przekazał kluczowe informacje dla wielu uczniów. Niespodziewana decyzja, długo trzeba było czekać
  6. Wkrótce obrodzą, kto już czeka na truskawki? 2 znakomite dodatki zmienią ich smak na lepsze

Gwałciciel miał spędzić w więzieniu ponad 50 latSkazali go za gwałt, miał siedzieć ponad 50 lat. Nieoczekiwanie stała się rzecz, której nikt nie był w stanie przewidziećCzytaj dalej

źródło: WP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News