Sytuacja robi się coraz bardziej napięta. Kolejny, lawinowy przyrost zachorowań na Śląsku

Sytuacja robi się coraz bardziej napięta. Kolejny, lawinowy przyrost zachorowań na Śląsku Źródło: Unsplash Piron Guillaume

Ostatnie raporty wydawane przez Ministerstwo Zdrowia nie napawają optymizmem. Zgodnie z nimi Śląsk znalazł się w czołówce pod względem liczby zainfekowanych. Niestety chorych wciąż przybywa i póki co nic nie zapowiada poprawy sytuacji.

Śląsk ma aktualnie największą liczbę osób, u których został wykryty koronawirus. Ostatni raport wydany przez Ministerstwo Zdrowia nie pozostawia wątpliwości, pandemia w dalszym ciągu się rozprzestrzenia. Przyrost zachorowań w województwie śląskim znacząco wyróżnia się na tle innych.

Śląsk w obliczu pandemii

Już wcześniej wspominaliśmy o tym z jak ogromnym problemem mierzy się obecnie Śląsk. Niestety z dnia na dzień sytuacja staje się tam coraz bardziej dramatyczna. Raport opublikowany przez Ministerstwo Zdrowia potwierdza, że ponad połowa nowych zainfekowanych pochodzi właśnie ze Śląska. Co spowodowało, że doszło do tego akurat w tym rejonie Polski?

- To potężna aglomeracja, o niespotykanym w innych częściach kraju zagęszczeniu ludności. Wiele osób pracuje w przemyśle, kopalniach, część za granicą, w Czechach i Niemczech. Mamy wiele szpitali, szkół. Potencjalnych ognisk choroby jest więc bardzo dużo - powiedział podczas rozmowy z portalem Onet Władysław Perchaluk, prezes Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ministerstwo Zdrowia podaje liczbę kolejnych odnotowanych przypadków zachorowań

W raporcie opublikowanym przez Ministerstwo Zdrowia Śląsk ponownie znalazł się na pierwszym miejscu. Liczby mówią same za siebie, koronawirus rozprzestrzenia się w tej części Polski w zatrważającym tempie. 

- Mamy 144 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (75), mazowieckiego (34), łódzkiego (16), dolnośląskiego (14), zachodniopomorskiego (2), małopolskiego (1), pomorskiego (1), świętokrzyskiego (1) - można przeczytać w raporcie opublikowanym na Twitterze przez Ministerstwo Zdrowia.

Dzisiaj grzeje: 1. Był na miejscu znalezienia ciała Kacperka. Media nie przekazały całej prawdy
2. Smutne informacje o ojcu Kacperka. Przed tragedią nie zdążył zrobić najważniejszego

Z całą pewnością te informacje nie napawają optymizmem. Raport potwierdza, że sytuacja, z którą zmaga się Śląsk jest naprawdę dramatyczna. Zgodnie z doniesieniami TVN24, łączna liczba zainfekowanych w tym rejonie wynosi 3395. Ministerstwo Zdrowia przekazało również informacje o kolejnych ofiarach śmiertelnych. Zgodnie z raportem całej Polsce zmarło 8 kolejnych osób. Większość z nich cierpiała na choroby współistniejące.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Choroba, na którą cierpi nawet 11 milionów Polaków. Większość z nich nawet o niej nie słyszała
  2. Agnieszka Radwańska mieszka jak królowa. Pełne przepychu posiadłości budzą zachwyt (FOTO)
  3. Wiadomość, na którą czekali wszyscy Polacy. Minister zdrowia podał konkretną datę, zacznie się już za kilka dni
  4. Po cichu zapadła decyzja ws. wyborów. Weszła w życie w trybie natychmiastowym
  5. Doszło do bardzo złego. Jackowski nie ma wątpliwości, twierdzi, że spełnia się jego najczarniejsza wizja
  6. Przenigdy nie jadła równie kapitalnego rosołu. Sekret tkwi w kostce rosołowej, ale nie byle jakiej

Źródła: Twitter / Onet / TVN24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News