Wybuch gazu w kamienicy na Śląsku. Media: To mogło być samobójstwo

Wybuch gazu w kamienicy na Śląsku. Media: To mogło być samobójstwo Źródło: twitter.com/112Tychy

Śląsk żyje wczorajszą tragedią, która miała miejsce w Bytomiu. Nieoczekiwany wybuch gazu wywołał panikę wśród okolicznych mieszkańców. Dziś wiadomo już więcej - podobno wybuch mógł mieć związek z samobójstwem.

Śląsk od wczoraj mówi tylko o jednym - o wybuchu gazu w jednej z bytomskich kamienic. Tragedia, jaka miała miejsce spowodowała śmierć aż 3 osób. Śledczy prowadzą dochodzenie w tej sprawie, ale już pojawiły się pierwsze doniesienia mediów, że mogło być to samobójstwo.

Śląsk: w wybuchu kamienicy zginęły 3 osoby, a 4 zostały ranne

Wczoraj po godzinie 13:00 doszło do wybuchu w kamienicy przy ulicy Katowickiej 37. Eksplozja miała miejsce na parterze budynku, w jednym z mieszkań. Natychmiast ewakuowało się 21 osób, ale 3 z nich zmarły na miejscu. Była to 39-letnia kobieta i jej dwie córki w wieku 5 i 7 lat. Te 3 osoby mieszkały w lokalu, które było źródłem wybuchu gazu.

Świadkowie zdarzenia natychmiast przystąpili do wyciągania poszkodowanych z płonącego mieszkania, ale nadaremno - ani dzieci, ani kobieta nie dawały oznak życia. Ranni zostali trzej inni mieszkańcy bloku i 62-latka, która akurat przechodziła niedaleko okiem, z których buchnęły płomienie i szkło. Teraz media doszły do wniosku, że przyczyną takiej tragedii mogło być samobójstwo.

Prawdopodobieństwo próby samobójczej ocenią śledczy

Dziennikarzom udało się dojść do informacji, które jednoznacznie wskazują na to, że 39-latka była w ciężkiej sytuacji materialnej i życiowej. Mogła zdecydować się na taki krok, tym bardziej, że wstępne oględziny miejsca wybuchu pokazują, że instalacja musiała zostać przez kogoś rozszczelniona. To zrozumiałe, ponieważ już wcześniej mieszkańcy skarżyli się na zapach gazu w budynku.

- Było czuć gaz, to już od wczoraj tak dziwnie śmierdziało - wypowiedziała się dla Polsat News jedna z mieszkanek kamienicy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Było dzwonione, zgłaszane, nie raz było zgłaszane - poinformował inny z lokatorów, mówiąc, że wyczuwał zapach od jakichś 3 dni.

Podobno pogotowie gazowe często przyjeżdżało na Katowicką, bo robotnicy "ciągle coś z gazem robili". Jednak druga strona ma co innego do powiedzenia na ten temat. Rzecznik Polskiej Spółki Gazownictwa, Artur Michniewicz przyznał, że "nikt nie sygnalizował, że są tam jakieś nieprawidłowości. Nikt nie dzwonił na pogotowie gazowe". Te doniesienia także nie umkną śledczym.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bracia Golec przeżyli TRAGEDIĘ. Do dziś nie pogodzili z TĄ wielką stratą. Przygotujcie chusteczki
  2. Finalista ''Mam Talent'' ma raka SERCA. Poprosił fanów o coś NIESAMOWITEGO. Będziecie płakać
  3. 60-letnia żona urodziła mu dziecko. Zachował się w najgorszy możliwy sposób
  4. Była żona Cejrowskiego dodała szokujący wpis. W sieci rozpętała się burza, jakiej jeszcze nie było
  5. Mama wyznała, że spodziewa się 17-stego dziecka. Wtedy córka powiedziała coś, przez co wszyscy na chwilę zamarli
  6. Dziś z samego rana Polsat przekazał smutną informację. Nie żyje legendarny muzyk, którego kochały miliony

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News