Zderzenie dwóch autobusów na Śląsku. Jest kilkadziesiąt ofiar

Zderzenie dwóch autobusów na Śląsku. Jest kilkadziesiąt ofiar Źródło: Pikio.pl

Dolny Śląsk miejscem poważnego wypadku, informuje RFM FM. W wyniku zderzenia dwóch autobusów rannych może być nawet 50 osób. Trwa akcja ratowników i strażaków.

Dolny Śląsk, okolice Oławy - to tam doszło do zderzenia dwóch autokarów. Pierwsze doniesienia informują o ok. 50 osobach rannych. W jednym z pojazdów utknął zakleszczony kierowca.

Dolny Śląsk: Poważny wypadek autokarów

O zdarzeniu poinformowało RMF FM. Na Dolnym Śląsku, w okolicach drogi krajowej 94, między Chwaliborzycami a Godzikowicami koło Oławy, doszło do bardzo poważnego wypadku. Zderzyły się ze sobą dwa autokary. W wyniku wypadku poszkodowanych mogło zostać nawet pięćdziesiąt osób - tak mówią pierwsze doniesienia z miejsca wypadku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Na miejscu pojawili się strażacy i ratownicy medyczni. Jak informuje RMF FM, większość pasażerów była w stanie opuścić autokary o własnych siłach. Jednak jeden z kierowców został zakleszczony w pojeździe. To on jest w najcięższym stanie. Obecnie trwa ocena stanu obrażeń poszkodowanych. Jak powiedział w rozmowie z RMF FM oficer prasowy oławskiej straży pożarnej - większość osób ma lekkie obrażenia. Na miejscu jednak wciąż pojawiają się następne zespoły medyków, które pomagają poszkodowanych, wezwano też śmigłowce LPR.

Dzisiaj grzeje: 1. Cyklon brytyjski już niedługo uderzy w Polskę. IMGW wydało pilne ostrzeżenia
2. ZUS chwali się nowym narzędziem do kontroli. Tysiące osób straci pieniądze

Trwa ustalanie przyczyn wypadku. Pierwsze doniesienia informują, że oba biorące w zderzeniu autokary jechały w jedną stronę, jednym pasem. Wszystko wskazuje na to, że jeden z pojazdów uderzył w tył autobusu jadącego przed nim. Dlaczego - to bada teraz policja.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Uwielbiana aktorka "Klanu" miała operacje plastyczne?  Fani: "Co ona zrobiła z twarzą?!" Przyznała się do WSZYSTKIEGO, żałuje ingerencji w twarz
  2. Legendarny polski aktor zmarł na chorobę, która zabija tysiące Polaków. To było prawdziwe piekło
  3. Gwiazda "M jak miłość" miała straszny wypadek. Niestety, nie zdążyła wyhamować, straciła życie niewinna istota
  4. Znany aktor odmówił intymnej sceny z Przybylską, bo miała opryszczkę. Ania objechała go tak, że aż go wryło w ziemię
  5. Koledzy gwałcili go kijem bejsbolowym, kazali udawać psa. Podano zatrważające szczegóły zbrodni, która wstrząsnęła Polską

Źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News