Kobieta nie myła twarzy przez miesiąc. Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania

Kobieta nie myła twarzy przez miesiąc. Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania Źródło: fot. pixabay.com/Pexels

Skóra jest największym narządem naszego ciała i spełnia całą masę funkcji. Jednak, czy dbanie o jej higienę, jest tak naprawdę potrzebne? Pewna kobieta postanowiła to sprawdzić.

Skóra człowieka przed wieloma z nas skrywa bardzo dużo sekretów, o których nawet nie mogło się śnić. Większości osób, wydaje się, że służy nam jedynie jako ochrona zewnętrzna dla delikatniejszych i ważniejszych narządów wewnętrznych i jest to poniekąd prawda, ale skóra ma również wiele innych zastosowań, a jej możliwości są naprawdę imponujące. Pewna kobieta postanowiła sprawdzić, jak współczesne kosmetyki wpływają na skórę naszej twarzy.

Jej skóra nie widziała kosmetyków przez miesiąc

Na wielu specyfikach możemy przeczytać, że są polecane do cery suchej, tłustej, mieszanej, trądzikowej i tak dalej. Lista ta praktycznie nie ma końca, a dodatkowo cały czas się wydłuża. Żeby przekonać się na własnej skórze, jak wiele obecnie jest dostępnych preparatów na polepszenie stanu naszej skóry, wystarczy wybrać się do dowolnej drogerii. Przyznam od razu, że jest ich tam całe zatrzęsienie.

Jedne obiecują nam brak zmarszczek, inne wygładzenie skóry, a jeszcze kolejne jej oczyszczenie i nawilżenie. Będąc pierwszy raz w takiej alejce, można dosłownie dostać zawrotów głowy, bo przecież, co będzie dla nas najlepsze i co wybrać, a niektóre z takich kremów, czy maseczek potrafią kosztować naprawdę nie mało.

Jednak czy tak naprawdę ich potrzebujemy? Dziennikarka brytyjskiej gazety Daily Mail postanowiła, że przez 30 dni do mycia swojej twarzy będzie używać jedynie wody i ręcznika. Kobieta podejrzewała, że już po kilku dniach na jej twarzy pojawią się czerwone plamy przebarwieniowe. Jak wielkie musiało być jej zdziwienie, kiedy nic takiego się nie stało.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Może jednak pojawiły się inne niepożądane skutki uboczne. Okazuje się, że nie, ponieważ jej skóra na twarzy zaczęła wyglądać coraz lepiej. Czyżby było to potwierdzenie powiedzonka, że częste mycie skraca życie? Wygląda na to, że jest w tym ziarnko prawdy, jednak zaznaczamy, że nie u wszystkich musi wystąpić taki sam efekt. Jednak Erica Tempesta udowodniła, że do pięknego wyglądu niepotrzebne są tysiące kremów i maseczek.

Jednak jak to wszystko jest możliwe? Musimy pamiętać, że nasz organizm nie jest wcale taki głupi, jak myślimy. Przecież przez tysiące lat, ludzie nie mieli dostępu do kosmetyków, dlatego nasze ciało nauczyło się w pewien sposób samo oczyszczać, a także nawilżać itp, a do samego zmycia brudu wystarczy jedynie woda. W skórze znajdują się miliony gruczołów, która mają zadbać między innymi o odpowiednie natłuszczenie naszej skóry. Mimo wszystko pamiętajmy, że każdy z nas jest inny i w obecnych czasach nasze ciała się trochę rozleniwiły, dlatego tak drastyczna zmiana nie musi wyjść na dobre. Jeżeli chcemy zrezygnować z tony kosmetyków, to róbmy to stopniowo.

skóra screen dailymail.co.uk

skóra dailymail.co.uk

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Legendarna wokalistka trafiła do szpitala psychiatrycznego. Wspiera ją były mąż
  2. Mąż o OSZPECONEJ twarzy Bogumiły Wander: "Trzeba się do tego po prostu przyzwyczaić i polubić"
  3. Meghan Markle znów skandalizuje. Chce, aby w związku z jej porodem wpłacać pieniądze
  4. TVP podało tragiczną informację. Nie żyje Tadeusz
  5. Justyna Żyła chciała tańczyć dla Barańskiego. Jego cięta riposta zwala z nóg
  6. Przerażające. Jackowski właśnie miał krwawą wizję. Ma się wydarzyć jeszcze w tym roku

 

źródło: Super Express

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News