Skoki w Lillehammer. Polacy zszokowali tym co zrobili w hotelu

Skoki w Lillehammer. Polacy zszokowali tym co zrobili w hotelu Źródło: fot. youtube.com

W Norwegii trwa turniej Raw Air, w którym biorą udział polscy skoczkowie narciarscy. Po tym, jak konkurs rozpoczął się w Oslo, jego dalszy ciąg realizowany jest w Lillehammer. Polacy swój pobyt w miejscowości rozpoczęli od szokującego zachowania w hotelu.

Turniej Raw Air należy do najtrudniejszych i najbardziej wymagających wydarzeń należących do Pucharu Świata w Skokach Narciarskich. Trwa 10 dni, każdego dnia odbywają się skoki, które liczą się w klasyfikacji generalnej konkursu. W sumie aż 16 punktujących skoków muszą wykonać sportowcy biorący udział w wydarzeniu.

W Lillehammer Polacy zszokowali w hotelu

Polscy reprezentanci zameldowali się w hotelu w niedzielę późnym wieczorem. W poniedziałek odbywają się pierwsze oficjalne kwalifikacje. Zanim jednak Polacy zaczęli przygotowywać się psychicznie do zawodów, dokonali zaskakującego przemeblowania w hotelu. Kiedy skoczkowie weszli do pokojów, okazało się, że są one tak małe, że... nie mieszczą się tam nawet ich bagaże. Żeby jakoś sobie z tym poradzić, sportowcy wynieśli ze środka stoliki i pufy do siedzenia. Elementy standardowego umeblowania pokojów znajdują się obecnie na korytarzach hoteli. - Zaproszenie na herbatkę na korytarzu hotelu w Lillehammer? Nic bardziej mylnego! Pokoje są tak małe, że niektórzy skoczkowie, aby zmieścić bagaże, wystawiają z nich umeblowanie - opisał zdjęcie stolika i siedziska na hotelowym korytarzu profil Skijumping.pl na Twitterze.

Polacy na Raw Air

Turniej Raw Air rozpoczął się w piątek w Oslo. Polacy nieźle radzili sobie podczas turnieju drużynowego, w którym zajęli 2. miejsce w konkursie drużynowym. Z powodu trudnych warunków pogodowych w turnieju indywidualnym Kamil Stoch, który po pierwszej serii miał 1. miejsce i najlepszą odległość ostatecznie zajął dopiero 6. miejsce. Nadal jednak Kamil jest liderem klasyfikacji generalnej zarówno konkursu jak i całego Pucharu Świata. Kolejne etapy to eliminacje (poniedziałek) i turniej indywidualny (wtorek) w Lillehammer. Podobnie w Trondheim odbędą się w środę eliminacje, a w czwartek konkurs indywidualny. Całe wydarzenie kończą trzy dni na mamuciej skoczni w Vikersund. W piątek odbędą się tam eliminacje, w sobotę konkurs drużynowy, a w niedzielę - indywidualny. W konkursie Raw Air ze skokami żegna się Norweg Tom Hilde. Lillehammer fot. twitter.com/Skijumpingpl WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Już nie poskacze. Skoczek reprezentacji kończy karierę
  2. Szok! Odchodzi trzon polskich skoków narciarskich
  3. To koniec? Małysz bije na alarm, wielki problem polskich skoczków
Następny artykuł