Skoki w Lillehammer. Polacy zszokowali tym co zrobili w hotelu

Skoki w Lillehammer. Polacy zszokowali tym co zrobili w hotelu Źródło: fot. youtube.com

W Norwegii trwa turniej Raw Air, w którym biorą udział polscy skoczkowie narciarscy. Po tym, jak konkurs rozpoczął się w Oslo, jego dalszy ciąg realizowany jest w Lillehammer. Polacy swój pobyt w miejscowości rozpoczęli od szokującego zachowania w hotelu.

Turniej Raw Air należy do najtrudniejszych i najbardziej wymagających wydarzeń należących do Pucharu Świata w Skokach Narciarskich. Trwa 10 dni, każdego dnia odbywają się skoki, które liczą się w klasyfikacji generalnej konkursu. W sumie aż 16 punktujących skoków muszą wykonać sportowcy biorący udział w wydarzeniu.

W Lillehammer Polacy zszokowali w hotelu

Polscy reprezentanci zameldowali się w hotelu w niedzielę późnym wieczorem. W poniedziałek odbywają się pierwsze oficjalne kwalifikacje. Zanim jednak Polacy zaczęli przygotowywać się psychicznie do zawodów, dokonali zaskakującego przemeblowania w hotelu. Kiedy skoczkowie weszli do pokojów, okazało się, że są one tak małe, że... nie mieszczą się tam nawet ich bagaże. Żeby jakoś sobie z tym poradzić, sportowcy wynieśli ze środka stoliki i pufy do siedzenia. Elementy standardowego umeblowania pokojów znajdują się obecnie na korytarzach hoteli. - Zaproszenie na herbatkę na korytarzu hotelu w Lillehammer? Nic bardziej mylnego! Pokoje są tak małe, że niektórzy skoczkowie, aby zmieścić bagaże, wystawiają z nich umeblowanie - opisał zdjęcie stolika i siedziska na hotelowym korytarzu profil Skijumping.pl na Twitterze.

Polacy na Raw Air

Turniej Raw Air rozpoczął się w piątek w Oslo. Polacy nieźle radzili sobie podczas turnieju drużynowego, w którym zajęli 2. miejsce w konkursie drużynowym. Z powodu trudnych warunków pogodowych w turnieju indywidualnym Kamil Stoch, który po pierwszej serii miał 1. miejsce i najlepszą odległość ostatecznie zajął dopiero 6. miejsce. Nadal jednak Kamil jest liderem klasyfikacji generalnej zarówno konkursu jak i całego Pucharu Świata. Kolejne etapy to eliminacje (poniedziałek) i turniej indywidualny (wtorek) w Lillehammer. Podobnie w Trondheim odbędą się w środę eliminacje, a w czwartek konkurs indywidualny. Całe wydarzenie kończą trzy dni na mamuciej skoczni w Vikersund. W piątek odbędą się tam eliminacje, w sobotę konkurs drużynowy, a w niedzielę - indywidualny. W konkursie Raw Air ze skokami żegna się Norweg Tom Hilde. Lillehammer fot. twitter.com/Skijumpingpl WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Już nie poskacze. Skoczek reprezentacji kończy karierę
  2. Szok! Odchodzi trzon polskich skoków narciarskich
  3. To koniec? Małysz bije na alarm, wielki problem polskich skoczków
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News