Drugie podium w karierze Polaka! Zapamięta konkurs w Willingen na długo

Właśnie skończył się konkurs skoków narciarskich w niemieckim Willingen. W serii próbnej przed konkursem czegoś niesamowitego dokonał Dawid Kubacki, który skoczył na 149,5 metra i zajął pierwsze miejsce.

Wszyscy polscy skoczkowie bez wątpienia powinni być dziś z siebie dumni! Ich wyśmienite wyniki niezwykle ucieszyły miliony Polaków zgromadzonych przed telewizorami. Konkurs indywidualny w Willingen należy do wydarzeń z serii Pucharu Świata. Zawody odbywają się na dużej skoczni z punktem K130. Na tej skoczni rekordy bił już Adam Małysz (tu uzyskał swój największy wynik punktów na dużej skoczni), a także Janne Ahonen, który do dziś jest niepobitym rekordzistą skoczni (152 m). ZOBACZ TAKŻE: MISTRZU JESTEŚ WIELKI! Kamil Stoch znów przejdzie do historii

Niesamowity sukces Polaków

Najważniejsza informacja dnia jest jednak taka, że Dawid Kubacki zdobył drugie podium w karierze. Polski skoczek osiągnął odległość 139 metrów, co pozwoliło mu zająć 3 miejsce. To ogromne osiągnięcie Polaka, dzięki któremu umocnił swoją pozycję w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Dobre lokaty zajęli także pozostali członkowie polskiej reprezentacji. Kamil Stoch zajął 4 miejsce, skacząc na odległość 137,5 metrów, zaś Stefan Hula wylądował na 140 metrze, co pozwoliło mu na zajęcie 6 miejsca. ZOBACZ TAKŻE: Zapytali żonę Stocha o ciążę i... jest zaskoczenie

Puchar Świata w Willingen

Seria próbna wywołała ogromne nadzieje wśród wszystkich kibiców skoków narciarskich. Na pierwszym miejscu był Dawid Kubacki, który osiągnął odległość aż 149,5 m. W konkursie bierze udział 6 polaków. Reprezentacja Polski na konkursie składa się z Kamila Stocha, Piotra Żyły, Stefana Huli, Dawida Kubackiego, Macieja Kota i Jakuba Wolnego. Czterej z nich zmieściło się w pierwszej dwudziestce serii próbnej. Słabiej skoczyli Kot i Wolny. ZOBACZ TAKŻE: ZROBILI TO! Stoch miażdży, Polacy najlepsi

Wyniki w pierwszej serii

W pierwszej serii Polacy świetnie sobie radzili. Zajęli bardzo wysokie lokaty. Piotr Żyła skoczył na 139,5 m, dzięki czemu zajął  14 miejsce. Stefan Hula skoczył na 143,5 m i zajął 7 miejsce. Dawid Kubacki, skacząc na 145 m, zajął 3 miejsce. Kamil Stoch zakończył pierwszą serię na 1 miejscu po skoku na odległość 146 metrów. ZOBACZ TAKŻE: Klasa! Słowa Małysza o Stochu powalają na kolana