Wygraliśmy Puchar Narodów!

Wygraliśmy Puchar Narodów! Źródło: screen/YouTube/FiS Skijumping

Skoki narciarskie po raz kolejny dostarczyły kibicom mnóstwo emocji. Dziś polscy skoczkowie osiągnęli spektakularny sukces i po raz drugi w historii dyscypliny wygrali Puchar Narodów.

Skoki narciarskie po raz kolejny dały swoim kibicom ogromne powody do radości. Biało-Czerwoni niemal od początku sezonu udowadniali, że są bardzo mocną drużyną. Nie udało im się wprawdzie zdobyć medalu Mistrzostw Świata w Seefeld, jednak sięgnęli po inne prestiżowe trofeum.

W słoweńskiej Planicy trwają finałowe zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Jak co roku, rozgrywane są na skoczni mamuciej, która należy do ulubionych obiektów Kamila Stocha i jego kolegów. W sobotnim konkursie drużynowym Polacy nie pozostawili żadnych złudzeń rywalom i w wielkim stylu wygrali ostatni konkurs drużynowy w sezonie 2018/2019, triumfując przed Niemcami i Słowenią.

Skoki narciarskie znów dostarczyły mnóstwo emocji. Biało-czerwoni zapewnili sobie Puchar Narodów

Skoki narciarskie 2018/2019 dobiegają końca. Polska ekipa postanowiła zakończyć sezon niezwykle mocnym akcentem. Drużyna prowadzona przez Stefana Horngachera prowadziła od początku do końca zawodów. Odnieśli tym samym pierwszy drużynowy triumf na skoczni mamuciej w historii. Polskie skoki narciarskie świętują ten sukces po raz pierwszy.

Na tym jednak sukcesy polskich skoczków się nie kończą. Już dziś Kamil Stoch i jego koledzy zapewnili sobie końcowy triumf w klasyfikacji Pucharu Narodów. Jest to trofeum przeznaczone dla najlepszej drużyny w sezonie. O jego zdobyciu decyduje łączna liczba punktów, którą zdobyli wszyscy zawodnicy danego kraju we wszystkich pucharowych konkursach.

Polacy już jutro odbiorą prestiżowe trofeum. To już drugi raz w historii 

Polacy już jutro odbiorą Puchar Narodów podczas uroczystej ceremonii. Kibice zgromadzeni pod skocznią będą mogli głośno odśpiewać Mazurka Dąbrowskiego i uhonorować w ten sposób najlepszą drużynę na świecie w sezonie 2018/2019. 

To nie pierwszy taki sukces w historii polskich skoków. Nasza drużyna zdobyła Puchar Narodów w sezonie 2016/2017. Był to pierwszy rok pracy austriackiego szkoleniowca Stefana Horngachera z reprezentacją Polski. W tej chwili zawodnicy oczekują na ogłoszenie decyzji trenera w sprawie dalszej współpracy z reprezentacją Polski. Nastąpi to już jutro po zakończeniu ostatniego konkursu w Planicy. 

źródło: Wirtualna Polska

 

Następny artykuł