Organizatorzy skoków poniżyli Stocha i wszystkich Polaków na oczach całego świata

Organizatorzy skoków poniżyli Stocha i wszystkich Polaków na oczach całego świata

Skoki narciarskie wzbudzają w nas ogromne emocje. Nic dziwnego, skoro w tej dziedzinie Polska szczyci się tak wielkimi gwiazdami jak Kamil Stoch. Niestety organizatorzy ostatnich w tym sezonie konkursów w Planicy nie stanęli na wysokości zadania. Polska została poniżona podczas prezentacji naszych skoczków.

W słoweńskiej Planicy odbywają się ostatnie w tym sezonie konkursy Pucharu Świata w Skokach Narciarskich. Mamucia skocznia jeszcze w niedzielę będzie świadkiem ostatnich starć między skoczkami, chociaż już wiadomo z całą pewnością, kto stanie na najwyższym stopniu podium Pucharu Świata. To Polak, Kamil Stoch, który zwycięstwo w klasyfikacji generalnej zapewnił sobie jeszcze podczas norweskiego turnieju Raw Air.

Skoki Narciarskie: Polska poniżona

W Planicy zakończył się już drużynowy konkurs na mamuciej skoczni. Polska reprezentacja zajęła na nim czwarte miejsce. Nim jednak konkurs się rozpoczął, wszystkie występujące na nim narody zostały zaprezentowane przez organizatorów. Wśród nich także Polska. Każdy prezentowany kraj miał na ekranie wyświetlaną nazwę w języku słoweńskim i ojczystym oraz w tle wyświetloną flagę. Niestety - co dość często zdarza się organizatorom różnych konkursów sportowych na całym świecie - podczas prezentacji naszego kraju na ekranie nie pokazała się polska flaga. Z niejasnych przyczyn dla organizatorów wielu międzynarodowych wydarzeń pojęcie, że polska flaga jest biało-czerwona, nie zaś czerwono-biała (jak na przykład flaga Monako) jest często zbyt trudne. Także Słoweńcy przejechali się na wyjątkowo problematycznym doborze barw narodowych przez polski naród. Na ekranie wyświetlona została flaga czerwono biała, na co zwrócił uwagę dziennikarz Onetu Tomasz Kalemba. - W Planicy prezentacja ekip i taką oto flaga Polski. Czerwono-biała - skomentował to Kalemba na Twitterze.

Planica: ostatnie starcie

Od piątku w Planicy trwa ostatni konkurs w cyklu Pucharu Świata. W piątek Kamil Stoch wygrał konkurs indywidualny. W sobotę przed południem odbył się konkurs drużynowy, w którym polska reprezentacja zajęła dopiero czwarte miejsce za Norwegią, Niemcami i Słowenią. Wszystkie najdalsze skoki oddał jednak Kamil Stoch, chociaż nie udało mu się uzyskać najwyższych not w konkursie. Kolejny konkurs indywidualny w Planicy odbędzie się w niedzielę. Wszyscy w kraju bardzo liczą na popis polskiego mistrza olimpijskiego. Warto nadmienić, że obecny rekord Letalnicy, mamuciej skoczni w Planicy wynosi 251,5 m i należy właśnie do Kamila Stocha. Skoki Narciarskie fot. twitter.com/Tomasz_Kalemba WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Wreszcie! Ujawniamy ile zarabia Kamil Stoch
  2. MISTRZU JESTEŚ WIELKI! Kamil Stoch znów przejdzie do historii
  3. Polacy są wstrząśnięci! Dziennikarz ZAATAKOWAŁ Kamila Stocha
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News