Polska kadra ma problem. Jeden ze skoczków jest chory, nie może skakać

Polska kadra ma problem. Jeden ze skoczków jest chory, nie może skakać Źródło: instagram.com/Jakub Wolny

Skoki narciarskie to niesłychanie popularny w Polsce sport zimowy. Od czasów Adama Małysza popularność tej dyscypliny wśród Polaków tylko rośnie. Rośnie także w siłę kadra polskich zawodników, którzy są w ścisłej czołówce najlepszych na świecie. Niestety, jak się okazuje, jeden z polskich skoczków jest niedysponowany.

Skoki narciarskie to coroczny element ramówki telewizyjnej w zimowe wieczory. Miliony Polaków zasiadają przed telewizorami, aby obejrzeć, jak nasi skoczkowie poradzą sobie podczas kolejnego konkursu lotów. W tym sezonie Polacy prezentują się bardzo dobrze, choć trudno wyszarpać palmę pierwszeństwa Japończykowi, Ryoyu Kobayashiemu. Nasi sportowcy - Kamil Stoch, Piotr Żyła, Jakub Wolny i Dawid Kubacki to czterej skoczkowie, którzy w tym roku stawiają czoła silnym konkurentom - szczególnie z Austrii, Niemiec i Japonii. Choć rywalizacja jest naprawdę zażarta, Polacy nie dają za wygraną. Są gotowi nawet na choroby, które mogą zaatakować w trakcie zawodów.

Skoki narciarskie: jeden z polaków chory

Niestety, jak podają media, jeden z polskich sportowców okazuje się chory. Mowa o Jakubie Wolnym, który miał nabawić się podwyższonej temperatury i bólu gardła. Choroba, nawet taka o najłagodniejszym przebiegu, może jednak zrujnować występ sportowca, kiedy w grze chodzi o najmniejsze detale. Kiedy polska kadra dostała się z Willingen w Niemczech do Seefeld w Austrii, Jakub Wolny zaczął uskarżać się na ból gardła. Jak się później okazało, nasz skoczek miał także gorączkę. Na taką ewentualność Polacy byli jednak przygotowani. W hotelu, w którym polska kadra jest zarejestrowana, przygotowano na taki nagły wypadek specjalny pokój. W tym chory skoczek ma wszelkie udogodnienia, by jak najszybciej dojść do siebie. Właśnie do tego lokum trafił Jakub Wolny. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Stefan Horngacher liczy na szybki powrót Kuby do zdrowia

We wtorek Jakub Wolny nie wziął więc udziału w treningu wraz z Piotrem Żyłą i Dawidem Kubackim. Noc z poniedziałku na wtorek spędził sam, jak i ma spędzić noc z wtorku na środę. Stefan Horngacher, trener polskiej kadry, ma jednak nadzieję, że w środę da radę już trenować skoki. - W związku z problemami zdrowotnymi Kuby zdecydowaliśmy, że nie weźmie udziału we wtorkowym treningu. Teraz potrzebny jest mu spokój, żeby jak najszybciej doszedł do siebie. Wierzymy, że w środę będzie już znacznie lepiej i będzie mógł wziąć udział w środowym treningu na Bergisel - powiedział dziennikarzowi Onetu Horngacher. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL
  1. Dalida, gwiazda lat 70. popełniła samobójstwo. Dokładnie zaplanowała swoją śmierć
  2. Kim jest ojciec Agnieszki Chylińskiej? Artystka jest do niego bardzo podobna
  3. Sprawdziliśmy ile kosztuje schabowy w restauracji Gessler. Dwa razy, bo za pierwszym nie mogliśmy uwierzyć
  4. „To jest dla mnie smutny wywiad”. Wzruszające słowa Roberta Janowskiego o żonie
  5. Książę pokłócił się z żoną o Dianę! Krzyki i sceny w Pałacu Buckingham
źródło: Onet Następny artykuł