Główna kadra skoczków traci zawodnika. Maciej Kot nie pojedzie na Mistrzostwa Świata

Główna kadra skoczków traci zawodnika. Maciej Kot nie pojedzie na Mistrzostwa Świata Źródło: fot. YouTube/Skijumping.pl

Skoki narciarskie od kilku sezonów są czołowym sportem w Polsce. Kibice szykują się już na kolejne ważne wydarzenie, którym są Mistrzostwa Świata w austriackim Seefeld. W kadrze nie zobaczymy jednak Macieja Kota, który wraz z kolegami zdobył brązowy medal na Igrzyskach Olimpijskich w Pyeongchang.

Skoki narciarskie cieszą się w ogromną popularnością wśród polskich kibiców. Kadra narodowa pod wodzą austriackiego szkoleniowca Stefana Horngachera osiągnęła już bardzo wiele sukcesów i wiele wskazuje na to, że może być ich jeszcze więcej. Do najważniejszych osiągnięć Polaków należą drużynowe trofea, takie jak złoty medal Mistrzostw Świata w drużynie (Lahti, 2017), brązowy medal w olimpijskiej rywalizacji drużynowej (Pyeongchang 2018) oraz Puchar Narodów w sezonie 2016/2017. W składzie zwycięskiej drużyny zawsze można było oglądać Macieja Kota. Tym razem będzie inaczej. Trener Stefan Horngacher ogłosił skład na zbliżające się Mistrzostwa Świata w austriackim Seefeld. W rywalizacji o medale weźmie udział pięciu zawodników : Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Jakub Wolny i Stefan Hula. Niestety zabraknie wśród nich Macieja Kota, który będzie próbował odbudować swoją formę podczas zawodów Pucharu Kontynentalnego.

Już wkrótce skoki narciarskie w Seefeld. Znamy skład reprezentacji na Mistrzostwa Świata

Dla zawodnika, który ma na swoim koncie indywidualne zwycięstwa w Pucharze Świata, jest to na pewno bardzo duży cios. Polski szkoleniowiec dawał mu bardzo wiele szans i liczył, że Kot zdoła wrócić do dobrego skakania i ustabilizuje swą dyspozycję przed najważniejszą imprezą w sezonie. Tak się niestety nie stało. Horngacher przyznał, że podjął tę decyzję wspólnie ze zawodnikiem. - Przy obecnej dyspozycji Maciek mógłby skakać wyłącznie w seriach treningowych. Dlatego lepiej, aby pracował nad poprawą formy podczas Pucharu Kontynentalnego - poinformował szkoleniowiec polskiej reprezentacji. Maciek skupi się więc na indywidualnych treningach. Skoki narciarskie to nie tylko jego praca, ale też największa pasja. Pozostaje więc mieć nadzieję, że skoczek powróci do dawnej świetności.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Maciej Kot nie pojedzie na Mistrzostwa Świata. Będzie pracował nad formą w Pucharze Kontynentalnym

Maciej Kot jest zawodnikiem, którego charakterystyczną cechą zawsze były bardzo duże ambicje. Udało mu się odnieść pojedyncze indywidualne sukcesy w Pucharze Świata. Wraz z polską drużyną wywalczył również medale Mistrzostw Świata i Igrzysk Olimpijskich w rywalizacji drużynowej. Od kilku miesięcy boryka się jednak ze znacznym spadkiem formy - jego skoki nie przypominają występów z poprzedniego sezonu. W ostatnim konkursie Pucharu Świata w Willingen Maciej Kot zdołał awansować do drugiej serii, jednak ostatecznie zajął dopiero 30. lokatę. Można więc było się spodziewać, że zabraknie go w kadrze, która już w przyszłym tygodniu rozpocznie walkę o medale w Seefeld. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Ile zarabia Kasia Tusk? Czyżby zarobki blogerki były większe niż Donalda?
  2. Jaka fryzura ODMŁADZA po 40? Wyglądaj spektakularnie!
  3. Służby ostrzegają przed powodziami. Nagła zmiana pogody przyniesie tragiczne rezultaty w 4 województwach
  4. Maciej Musiał ucina plotki. Nie ma romansu z Kingą Dudą
  5. Andrzej Duda nagle się zmieni? Nie dajcie się nabrać
  6. HGA Media - duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
  Źródło: Eurosport Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu