Skoki narciarskie 2018/19. Terminarz, wyniki, tabela

Skoki narciarskie 2018/19. Terminarz, wyniki, tabela

Skoki narciarskie 2018/19 - ten sezon elektryzuje fanów pod wieloma względami. Zaskakujący lider z dalekiej Japonii, przetasowania w czołówce, do tego równa forma polskich skoczków. Zapraszamy do zapoznania się ze statystykami Pucharu Świata obecnego sezonu.

Skoki narciarskie 2018/19 weszły już w fazę po Turnieju Czterech Skoczni. Prestiżowe rozgrywki wygrał w wielkim stylu Japończyk Ryoyu Kobayashi, który jest jednocześnie liderem klasyfikacji ogólnej Pucharu Świata.

Skoki narciarskie 2018/19 wyniki

Ostatni z konkursów odbył się w austriackim Bischofshofen. Zwyciężył w nim niepokonany od kilku tygodni Kobayashi, który przy okazji dokonał wielkiego wyczynu - zwyciężył we wszystkich konkursach Turnieju Czterech Skoczni (Oberstdorf, Garmisch-Partenkirchen, Innsbruck, Bischofshofen). Choć na ostatniej ze skoczni po pierwszej serii był dopiero czwarty, to finałowy skok na 137,5 metrów dał mu awans na pierwszej miejsce. Wygrał konkuks, TCS i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji PŚ. Nas ucieszyło drugie miejsce Dawida Kubackiego. Polak oddał znakomity pierwszy skok (138 metrów), w drugiej próbie skoczył jednak 8 metrów krócej. Nie spadł jednak z podium konkursu, choć ma co żałować. Przy lepszym skoku mógłby liczyć na podium... całego turnieju. W generalce zajął bowiem 4 miejsce. Na 3 miejscu w Bischofshofen stanął Austriak Stefan Kraft.

Skoki narciarskie 2018/19 tabela

W obecnym rozkładzie sił nie ma mocnego na Japończyka Ryoyu Kobayashi'ego. Seryjny zwycięzca uzbierał 956 punktów i znacznie wyprzeda drugiego z zawodników, naszego Piotra Żyłę (529 pkt.). Trzeci jest Kamil Stoch, nasz zeszłoroczny lider, który na ten moment skacze zdecydowanie poniżej swoich możliwości. Klasyfikacja generalna PŚ 2018/2019 po 11 konkursach indywidualnych
  1. Ryoyu Kobayashi (Japonia), 956 punktów
  2. Piotr Żyła (Polska), 529
  3. Kamil Stoch (Polska) 504
  4. Stephan Leyhe (Niemcy) 411
  5. Karl Geiger (Niemcy) 394
  6. Dawid Kubacki (Polska) 352
  7. Stefan Kraft (Austria) 351
26. Jakub Wolny, 86 pkt. 37. Stefan Hula, 26 54. Maciej Kot, 7

Skoki narciarskie 2018/19 terminarz

Za nami już 11 konkursów indywidualnych i jeden drużynowy. Małymi kroczkami rywalizacja zmierza do półmetka sezonu. Po Turnieju Czterech Skoczni skoczkowie wystartują we włoskim Predazzo (12 i 13 stycznia), a w kolejny weekend stawią się w Zakopanem (19 i 20 stycznia). Już 26 i 27 stycznia rywalizacja przeniesie się do Japonii, na skocznię w Sapporo. Wszystkie wspomniane konkursy odbędą się na skoczniach dużych. Na 1, 2 i 3 lutego przewidziano konkursy w Oberstdorfie na skoczni mamuciej. Będą to pierwsze konkursy z lotami ponad 200 metrów (wszystkie w rywalizacji indywidualnej). Tydzień później skoczkowie będą rywalizowali w Lahti, a następnie w Willingen w Niemczech (15, 16 i 17 lutego). Pod koniec tego miesiąca przewidziano główną imprezę sezonu - mistrzostwa świata w austriackim Seefeld i Innsbrucku. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ: Ostatni akord sezonu rozpoczną zawody w Oslo (9 i 10 marca), zaś kolejne "norweskie" konkursy przewidziano w Lillehammer (12 marca) i Trondheim (14 marca). Sezon zakończą tradycyjnie loty w słoweńskiej Planicy (22-24 marca, 23 marca konkurs drużynowy)

Skoki narciarskie 2018/19 na żywo

Warto na bieżąco śledzić poczynania światowej czołówki skoków narciarskich. Większość z zawodów jest transmitowana przez TVP1 i (lub) TVP Sport. Rywalizację można też śledzić w relacjach "na żywo" polskich serwisów narciarskich lub na stronach berkutschi.com i fis-ski.com, gdzie w dni zawodów dostępne są tzw. live-tracker'y.

Skoki narciarskie 2018/19 Zakopane

Najważniejsze dla Polaków zawody jak zwykle odbędą się w stolicy polskich Tatr. Do Zakopanego skoczkowie przyjadą już 19 stycznia. Konkursy na Wielkiej Krokwi od lat przyciągają dziesiątki tysięcy widzów, którzy tłumnie przybywają dopingować polskich skoczków.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Piotr Żyła: Wykształcenie było zawsze na drugim miejscu? Cała prawda
  2. Kamil Stoch: Dzieci nie będą mu dane? Sekret skoczka ujawniony
  3. Anna Lewandowska: Kiedyś jej życie było koszmarem
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News