Sklepy w Wigilię 2018. Gdzie zrobicie zakupy w święta?
Bartłomiej Chudy - 11 Grudnia 2018

Sklepy w Wigilię 2018. Gdzie zrobicie zakupy w święta?

Sklepy w Wigilię 2018 roku będą czynne krócej niż zwykle. Mimo, że mowa o dniu pracującym sklepy znanych marek będą popołudniu nieczynne. Sprawdźcie, gdzie i do której godziny będzie można zrobić zakupy 24 grudnia.

Sklepy w Wigilię 2018 tradycyjnie zamkną się wcześniej. Nasza tradycja spotkań w gronie rodzinnym i przeżywanie wieczerzy w atmosferze narodzin Jezusa sprawiają, że praktycznie cały stacjonarny handel zamiera tego dnia popołudniu.

Sklepy w Wigilię 2018 - do której będą czynne?

Część Polaków, niemająca czasu na przedświąteczne szaleństwo, zrobi jednak zakupy na ostatnią chwilę. W Wigilię Bożego Narodzenia musimy jednak pamiętać, że sklepy będą zamykane szybciej niż zwykle. Na bazie informatora przygotowaliśmy raport znanych marek spożywczych. W jednym miejscu zestawiamy godziny zamknięcia sklepów spożywczych, od dyskontów na hipermarketach kończąc. Radzimy przygotować się odpowiednio wcześnie. Im bliżej gorącego okresu świąt tym większych tłumów i kolejek możemy się spodziewać. Braków nie uzupełnimy szybko - w święta otwarte mogą być jedynie małe sklepiki osiedlowe, w których właściciel zdecyduje się stanąć za ladą. Sieci handlowe poinformowały już o godzinach otwarcia przez cały okres świąt, aż po Nowy Rok. Według niepotwierdzonych jeszcze informacji Biedronka będzie czynna do godz. 13. O pół godziny krócej otwarte będą dyskonty głównej konkurencji, czyli Lidla. Godzina 13:00 będzie najczęściej powtarzana w kontekście zamykania sklepów tego dnia. O tej porze ostatni klienci opuszczą sklepy Kaufland, Carrefour czy Auchan. Godziny zamknięcia nie potwierdziło Tesco, ale można się spodziewać, że wzorem większości, będzie to ta sama lub podobna pora.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Kosmetyki rodem z PRLZapachy PRL-u. 12 kosmetyków, po które Polacy wciąż chętnie sięgająCzytaj dalej

Najmniejsi najdłużej

Najdłużej w handlu pozostaną pracownicy Żabek. W sieci małosklepikowej zrobimy zakupy do godz. 14:00. W tym przypadku nie obowiązuje też zakaz handlu w święta, który obejmuje wspomniane marki. Z praktyki wiadomo, że Żabki są czynne już w drugi dzień świąt, popołudniem. O szczegółowych godzinach pracy decydują w tym przypadku franczyzobiorcy. Zaznaczmy w tym miejscu, że wyjątkowo w tym miesiącu w niedzielę 23:00 grudnia sklepy będą otwarte tak jak w zwykły dzień. Odstępstwo od ustawy zakazującej handlu w niedzielę (wyjąwszy w tym roku dwie niedziele miesiąca, pierwszą i ostatnią) nie dotyczy grudnia - właśnie ze względu na kalendarz świąt.ZOBACZ TAKŻE:
  1. To już DZISIAJ! Pół Polski wbiegnie do Rossmanna, dzikie tłumy rozerwą sklep
  2. Biedronka i Lidl właśnie WSTRZĄSNĘŁY Polakami! To się naprawdę dzieje
  3. Znaki zodiaku i ich poziom IQ. Które znaki są NAJINTELIGENTNIEJSZE?
  4. Zamykają je żywcem w "grobach". Potem wszyscy je ze smakiem jemy
  5. Lidl, Kaufland i Biedronka rozdadzą te rzeczy za darmo! Zwariowali na święta
SklepBiedronka, Lidl czy Carrefour? Wiemy, gdzie zrobicie najtańsze zakupy [RANKING]Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News