sklepy rzecznik rządu
Flick Yumtam
Joanna Szwalikowska - 16 Października 2020

Rzecznik rządu nic już nie ukrywa. Ogromne zmiany w sklepach, uderzą w wielu klientów

Już od jutra w życie wejdą nowe obostrzenia ogłoszone podczas czwartkowej konferencji premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie dalszych działań rządu w związku z pandemią koronawirusa. Do ich grona należą ograniczenia, które obejmą wszystkie sklepy w strefach czerwonych. Niestety uderzą one w wielu Polaków.

Już od jutra sklepy zostaną objęte ogromnymi zmianami. Niestety uderzą one w bardzo wielu klientów. Podczas czwartkowej konferencji premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego mieliśmy okazję dowiedzieć się, jakie nowe obostrzenia czekają nas w najbliższym czasie. Jednym z nich są ograniczenia dotyczące limitów w sklepach znajdujących się w strefach czerwonych. Będą one, podobnie jak wiosną, uzależnione od powierzchni.

Oficjalnie: jest decyzja ws. szkół. Drastyczne zmiany dla uczniów i rodziców, od sobotyOficjalnie: jest decyzja ws. szkół. Drastyczne zmiany dla uczniów i rodziców, od sobotyCzytaj dalej

Zmiany w sklepach już od jutra uderzą w wielu klientów

- Filozofia ograniczania liczby osób wynika z tego, że chcemy ograniczyć przemieszczanie się obywateli przy czynnościach, które można zrealizować jednorazowo, czyli jeżeli możemy pójść do sklepu jeden raz zamiast trzykrotnie, to dzięki temu ograniczamy możliwość zakażania się - mówił rzecznik rządu, Piotr Mueller, podczas rozmowy w programie "Tłit" Wirtualnej Polski.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Właśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówWłaśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówCzytaj dalej

Rzecznik został zapytany o to, czy rząd nie obawia się tworzenia ogromnych kolejek w związku z wprowadzeniem limitów w sklepach. Wprowadzenie nowych obostrzeń może być ogromnym ciosem dla wielu klientów, którzy nie będą mieli możliwości swobodnego zrobienia zakupów, lecz będą zmuszeni stać w długich kolejkach. Dodatkowe obawy wzbudzają nadchodzące święta Bożego Narodzenia, wtedy nawet bez jakichkolwiek ograniczeń w sklepach pojawia się mnóstwo ludzi.

- Pamiętamy, że kiedy limity obowiązywały wcześniej, te kolejki się rozładowały - mówił rzecznik rządu podczas rozmowy z Wirtualną Polską. Jego zdaniem, święta wcale nie muszą oznaczać, że w sklepach będą ogromne kolejki. Wprowadzone ograniczenia z kolei miałyby przyczynić się do ich rozładowania, a nie spotęgowania.

Dzisiaj grzeje:

1. Andrzej śmiał się z koronawirusa, teraz ujawnia całą prawdę. Dramatyczny apel ze szpitala, mamy nagranie

2. Wiadomość sprzed chwili. Rzecznik rządu przekazał pilny komunikat, chodzi o funkcjonowanie sklepów

3. Zbadali ciała zmarłych na Covid-19. Porażające odkrycie, nikt nie mógł się spodziewać

Tym samym Piotr Mueller pozwolił sobie zaapelować do wszystkich Polaków, aby postarali się maksymalnie ograniczyć wizyty w sklepach. To ważne, by nasze zakupy były na tyle przemyślane, żeby wystarczyła nam jedna wizyta w sklepie zamiast trzech. Zdaniem rzecznika skłanianie obywateli do ograniczania wizyt pozwoli znacznie zmniejszyć kolejki.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rzecznik Rządu właśnie potwierdził. Będą ogromne zmiany w Lidlu, Biedronce i innych sieciach, odczuje je każdy klient
  2. Narzeczona Artura Szpilki usunęła implanty piersi. Mamy zdjęcie prosto ze szpitala, wiemy jak teraz wygląda (FOTO)
  3. Oficjalnie: ogromne zmiany w całej Polsce. Premier Morawiecki podjął kluczowe decyzje
  4. Niestety, koronawirus może przenosić się w nowy sposób. Właśnie zmieniono kluczowe wytyczne
  5. 45-letnia Polka ostrzega przed koronawirusem. Ujawniła okropne powikłania, dramatyczny apel
  6. Sony zaprezentowało interfejs dla graczy w PS5. Innowacje widać gołym okiem
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News