sklepy otwarcie wicepremier
Pikio.pl
Joanna Szwalikowska - 14 Listopada 2020

Wicepremier wygadał się w audycji na żywo. Zdradził, kiedy wszystkie sklepy mogą zostać otwarte

Od 7 listopada niektóre sklepy w galeriach oraz centrach handlowych pozostają zamknięte. Wszystko na skutek wprowadzonych obostrzeń w odpowiedzi na zwiększającą się liczbę nowych zakażeń. Wicepremier w audycji na żywo zdradził, kiedy możemy spodziewać się ponownego otwarcia obiektów handlowych.

Zamknięte sklepy to jedno ostatnich obostrzeń, które zostały wprowadzone w związku z coraz poważniejszą sytuacją epidemiologiczną w kraju. Wicepremier Jarosław Gowin podczas audycji na żywo zdradził jednak, kiedy możemy spodziewać się ich ponownego otwarcia.

Niebywałe doniesienia o Łukaszu Szumowskim. Ciężko uwierzyć co teraz robiNiebywałe doniesienia o Łukaszu Szumowskim. Ciężko uwierzyć co teraz robiCzytaj dalej

Kiedy mogą zostać otwarte sklepy? Wicepremier zabrał głos w sprawie

- Nie jest wcale dobrze, ponad 20 tys. zakażeń dziennie, setki zmarłych to są dane dramatyczne - mówił Jarosław Gowin podczas rozmowy w RMF FM.

Od jakiegoś czasu regularnie potwierdzonych zostaje ok. 20 tys. nowych przypadków zakażenia koronawirusem dziennie. Takie dane niestety nie napawają optymizmem, jednak rząd zapewnia, iż wprowadzone obostrzenia pomogą wypłaszczyć krzywą zachorowań, a wtedy stopniowo będziemy mogli powrócić do "normalnego" funkcjonowania.

- Natomiast liczę na to, że krzywa wzrostu wypłaszczy się w sposób trwały i wtedy, jeśli chodzi o sklepy, mam nadzieję, że grudzień – czyli ten miesiąc kluczowy z punktu widzenia obrotu w handlu – będzie już miesiącem ze sklepami otwartymi - przekazał Jarosław Gowin w RMF FM.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Wicepremier wyraził nadzieję na to, iż w grudniu sklepy będą mogły funkcjonować normalnie. Z punktu widzenia obrotu handlowego jest to bardzo ważny miesiąc, ponieważ Polacy przygotowują się do świąt Bożego Narodzenia oraz zaopatrują w prezenty. W przypadku zamkniętych sklepów, gospodarka może bardzo ucierpieć.

Ograniczenia w działalności galerii handlowych to efekt ostatniego rozporządzenia rządu dotyczącego obostrzeń i walki z epidemią koronawirusa. Na liście wyjątków znalazły się między innymi sklepy spożywcze, apteki, drogerie, księgarnie czy te, w których kupimy artykuły budowlano-remontowe.

Początkowo miały się tam znaleźć również sklepy meblowe, jednak zniknęły z uchwalonego rozporządzenia, co wywołało ogromne zaskoczenie oraz oburzenie w branży. W sobotę odbędzie się kolejna runda konsultacji, która ma przybliżyć nas do otwarcia sklepów z meblami.

- Mam nadzieję, że każda z tych telekonferencji przybliża nas do pozytywnej decyzji - dodał Jarosław Gowin, wyjaśniając również, dlaczego to właśnie sklepy meblowe mają tak duże znaczenie dla gospodarki.

Dzisiaj grzeje:

1. Wiceminister zdrowia zdradził, co stanie się już 18 listopada. Niebywałe doniesienia dla wielu Polaków

2. Nowe obostrzenia. Zamknięcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych? Najnowsze wiadomości

3. Premier Morawiecki nie mógł dłużej milczeć. Ważny apel do wszystkich Polaków

- Otóż one są elementem systemu naczyń połączonych z przemysłem meblowym, który jest jedną z najważniejszych gałęzi polskiego eksportu (...). Warto wspierać przemysł meblowy poprzez otwarcie sklepów - mówił wicepremier w RMF FM.

Choć sytuacja epidemiczna w Polsce nadal wygląda bardzo poważnie, wicepremier przyznał, iż wierzy, że w najbliższym czasie krzywa zachorowań zdoła się wypłaszczyć na tyle, aby możliwe było ponowne otwarcie sklepów już w grudniu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Edyta Górniak trafi do więzienia? Szerzy kontrowersyjne teorie o epidemii, przez co podpadła kilku osobom
  2. Pitbull zauważył w okolicy ciężarną kotkę. Zrobił dla niej niewiarygodną rzecz, właściciel wszystko uwiecznił
  3. Nagłe, niewyobrażalnie smutne wiadomości. Nie żyje zasłużona Polka, odeszła na wieczną służbę
  4. Agata Duda wprawiła wszystkich w osłupienie. Ciężko uwierzyć, co zrobiła podczas uroczystości
  5. Mama przyszła odwiedzić grób 4-letniego synka, nie zastała nagrobka. Bulwersujące, do czego doszło
  6. Jesienią pijasz tylko warzywne soki? Ogromny błąd, stokroć lepszy jest sok jabłkowy, posiada zdumiewające zalety
  7. Romans za kulisami "Rolnik szuka żony"? W sieci pojawił się zaskakujący wpis uczestniczki hitu TVP
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: RMF FM, Business Insider

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News