Które sklepy będą zamknięte do odwołania? Wszystko jest już jasne, Ministerstwo Zdrowia publikuje pełną listę

Które sklepy będą zamknięte do odwołania? Wszystko jest już jasne, Ministerstwo Zdrowia publikuje pełną listę Źródło: Jakub Kaminski/East News

Oficjalnie ogłoszono, które sklepy będą zamknięte do odwołania. Tam zakupów już nie zrobimy, mamy pełną listę. Ministerstwo Zdrowia opublikowało stosowny dokument.

Sklepy, idąc wzorem naszych południowych i zachodnich sąsiadów, będą zamknięte. W rozporządzeniu Ministerstwa Zdrowia zawarte są wszystkie szczegóły.

Wiemy, które sklepy zostaną zamknięte. W najgorszym razie pożegnamy się z nimi na miesiąc

Wiemy, gdzie zakupy w najbliższym czasie kompletnie nie mają sensu - odbijemy się od zamkniętych drzwi. Od 14 marca na pewno nie będziemy tak jak zazwyczaj robić zakupów w galerii handlowej: te o powierzchni powyżej 2 tys. metrów kwadratowych zamkną niektóre lokale. W nocy z piątku na sobotę weszło w życie rozporządzenie Ministerstwa Zdrowia.

Sklepy, w których handluje się wyrobami tekstylnymi, wyrobami odzieżowymi, obuwiem i wyrobami skórzanymi, meblami i sprzętem oświetleniowym, sprzętem radiowo-telewizyjnym lub sprzętem gospodarstwa domowego oraz te handlujące artykułami piśmiennymi i księgarskimi zostaną zamknięte. Minister Zdrowia zdecydował, że od 14 marca przez kolejne 10 dni nie zrobimy tam zakupów. Jeśli sytuacja nadal będzie napięta, zakaz będzie obowiązywał nawet 20 dni lub w najgorszym razie 30.

Co z resztą sklepów?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ministerstwo Zdrowia zaznacza, że na pewno nie zostaną zamknięte apteki i sklepy spożywcze. Nie zrobiono tego w Chinach czy Włoszech, nie zostanie to wprowadzone także u nas. Wiele osób się martwi, że nie będzie miało potem jak zrobić zakupów - nie ma powodów do paniki. Zakupy będą możliwe w każdym markecie i dyskoncie tak, jak do tej pory. Jedynie mogą zostać wprowadzone obostrzenia takie jak zachowanie odstępu w kolejce czy też maksymalna ilość klientów w sklepie na daną chwilę.

Dzisiaj grzeje: 1. Ważny komunikat sanepidu ws. koronawirusa. Pilne poszukiwania, wielkie niebezpieczeństwo
2. Restauracje, kawiarnie i bary zostaną zamknięte. Oficjalne stanowisko premiera

Oprócz sklepów zostały już zamknięte wszelkie kina, siłownie, baseny, aquaparki, restauracje, bary i puby. Działa jedynie opcja "na wynos" z odbiorem osobistym. Imprezy, targi, wystawy, zaplanowane konferencje również muszą zostać odwołane. Niektóre hotele zawieszają swoją działalność lub wprowadzają obostrzenia, jak np. uzdrowiska.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kobieta wyleczona z koronawirusa zdradza, co zrobiła, żeby wyzdrowieć. Nie była nawet hospitalizowana
  2. Polscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam Małysz
  3. Skandal po wprowadzeniu ograniczeń w Polsce ws. koronawirusa. Do sieci trafiły nagrania, ręce opadają
  4. Które sklepy będą zamknięte do odwołania? Wszystko jest już jasne, Ministerstwo Zdrowia publikuje pełną listę
  5. Pilne oświadczenie banku w Polsce ws. koronawirusa. Robi się gorąco
  6. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce

Źródło: Money

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News