Sklepy zmiany w ostatniej chwili
pixabay PhotoMIX-Company
Aneta Wasilewska - 4 Maja 2020

Rząd w ostatniej chwili wprowadził ważne zmiany. Cofnięto wiele zakazów

Sklepy od wczoraj pracują na zmienionych zasadach. Okazuje się, że w ostatnich poprawkach rząd wprowadził znaczące zmiany, podczas których cofniętych zostało wiele zakazów, które obowiązywały w Polsce ze względu na pandemię koronawirusa. O jakich zmianach mowa?

Sklepy meblowe, ogrodowe i galerie handlowe ponownie zostały otwarte dla klientów, którzy tłumnie gromadzili się dzisiaj w wielu placówkach. Najlepszym przykładem na to, jest to, co miało miejsce w Katowicach, podczas pierwszego od ponad dwóch miesięcy otwarcia sklepu Ikea.

Magda NarożnaMagda Narożna z Pięknych i Młodych przekazała radosną nowinę. Fani ślą gratulacjeCzytaj dalej

Sklepy otwarte od 4 maja. Co zmieniło się w ostatniej chwili?

Portal Wiadomoscihandlowe.pl poinformował, że w aktualnej wersji rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie otwarcia galerii handlowych, w ostatniej chwili naniesione zostały poprawki. Dzięki temu zezwolenie na działalność otrzymały wyspy handlowe w galeriach handlowych, ale nie tylko. Zgodnie z poprawkami zniknął także przywilej dla najstarszego pokolenia Polaków, którzy do tej pory mogli robić zakupy w specjalnie dla nich wyznaczonych godzinach dla seniorów.

Rozporządzenie zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw w sobotę. Uwzględniona w nim została część uwag, których napłynęło ponad 2,4 tysięcy. Jedną z nich przekazała Polska Rada Centrów Handlowych, która domagała się uruchomienia wysp w galeriach handlowych równocześnie z ponownym otwarciem galerii. Dzięki dodaniu tego punktu do rozporządzenia, do pracy mogło dziś wrócić ok. 70 tys. pracowników.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Szpital, kotNagle do szpitala wpadł kot. Powód szybko wyszedł na jaw, cały personel miał łzy w oczachCzytaj dalej

Polska Rada Centrów Handlowych zgłosiła także, by wciąż nie wznawiać działalności biur podróży w galeriach handlowych. Sytuacja na świecie nie sprzyja temu, aby klienci płacili za wycieczki - w czasach kiedy nie został przywrócony ruch graniczny ani loty, nie ma to najmniejszego sensu.

Dzisiaj grzeje:

1. Matka zostawiła 5-latka samego w aucie. Nagle zaczęło płonąć, niewyobrażalny dramat w centrum Polski

2. Łukasz Szumowski: „Mogą wybuchnąć dwie epidemie w jednym momencie. Jesieni obawiam się najbardziej”

Sklepy pracują na zmienionych zasadach. Znikają godziny dla seniorów

Najważniejszą kwestią pozostaje zniesienie godzin dla seniorów. Do podjęcia takiej decyzji zachęcała Polska Izba Handlu, która wielokrotnie podkreślała, że jest to wyjątkowe niepraktyczne. Sklepy z uwagi na godziny dla seniorów musiały przeorganizować dotychczasową pracę.

Pojawiało się wiele pomysłów, które przekazywały, że można zostawić godziny dla seniorów. Jednym z nich było przesunięcie ich na pierwsze godziny funkcjonowania sklepów. Pomysł ten się jednak nie przyjął. Likwidacja godzin dla seniorów w ostatniej chwili wydaje się dziwne, ponieważ jeszcze 21 kwietnia Mateusz Morawiecki zapewniał, że nie zostaną one zniesione.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Najważniejsze badania profilaktyczne. Każdy powinien je wykonywać
  2. Nie żyje polski mistrz Europy. Legendarny sportowiec przegrał walkę z ciężką chorobą
  3. Uczelnia przekazała smutne wiadomości. Nie żyje uwielbiany ksiądz
  4. Zbigniew Cybulski zginął pod kołami pociągu. Żona się załamała, najgorsze wyszło na jaw dopiero po śmierci aktora
  5. Tadeusz Rydzyk pójdzie na emeryturę? Jest oficjalne stanowisko, wielu będzie zdumionych
  6. Lidl przebił Biedronkę oferującą szynkę za 1,49 zł. Do jutra produkty poniżej 1 zł i wiele okazji

MężczyznaMężczyzna i 11-latka nie mieli żadnych szans. Zdjęcia z miejsca tragedii porażają, tylko dla ludzi o mocnych nerwachCzytaj dalej

źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News