Żeby uniknąć więzienia, okradał sklep z kalkulatorem w ręku. Pomylił się w obliczeniach

Żeby uniknąć więzienia, okradał sklep z kalkulatorem w ręku. Pomylił się w obliczeniach Źródło: Świętokrzyska Policja

Sklep obrabował mając w ręku kalkulator. Chciał wyliczyć łączną wartość skradzionych dóbr w taki sposób, aby jego występek nie został potraktowany jako przestępstwo, a jedynie wykroczenie. Niestety, przeliczył się - teraz grozi mu więzienie.

Sklep miał być celem rabusia, którzy przygotował do kradzieży kalkulator. Przy pomocy elektronicznego liczydła chciał uniknąć kary więzienia. Według obecnych zapisów w polskim prawie, jeśli wartość skradzionych dóbr nie przekroczy 500 złotych, występek będzie traktowany jako wykroczenie, a nie jako przestępstwo. Właśnie na to liczył rabuś, który okazał się nie być orłem z matematyki.

Próbował okraść sklep będąc wyposażonym w kalkulator

46-latek dokonał kradzieży w hipermarkecie w Ostrowcu Świętokrzyskim. Do zdarzenia doszło przed południem we wtorek 27 sierpnia. Policja dostała zgłoszenie od ochrony sklepu, która ujęła mężczyznę kradnącego przedmioty w sklepie. Na miejscu okazało się, że faktycznie 46-latek przy pomocy kalkulatora wyliczał, ile kosztują skradzionego przez niego produkty.

Na stronie świętokrzyskiej policji napisano, że przestępca działał w sposób "skrupulatny" oraz "wyrachowany", jednak stwierdzenie, że jego wyliczenia były "dokładne", byłyby już sporym niedomówieniem. Okazało się, że 46-latek pomylił się w obliczeniach i skradziony przez niego towar był wart łącznie 506 złoty. Mężczyzna miał być samemu zaskoczony, wykręcał się, że przecież liczył kalkulatorem i nie przekroczył granicy, która pozwala postawić mu zarzuty. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

Internauci nie kryli rozbawienia pomysłowością i głupotą rabusia

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Temat szybko podchwycili internauci, którzy zaczęli w komentarzach zamieszczać dowcipne wpisy na temat niecodziennej sytuacji w województwie Świętokrzyskim. Wyśmiewano rabusia i jego wątpliwe umiejętności matematyczne, snuto również teorie mające tłumaczyć, dlaczego 46-latek się "przeliczył".

-  Za**bał kalkulator za 6 zł. Ale już go nie doliczył - zażartował internauta.

Dzisiaj grzeje: 1. Aktorzy kultowego serialu emitowanego na TVP giną jeden po drugim. Straszna czarna seria
2. Znamy budżet na 2020. Emerycie, taką dostaniesz emeryturę

- Dlatego trzeba sprawdzać ceny w czytniku - napisała internautka.

-  Powinni mu, na te 6 zł dać rabat grzecznościowy - żartowała inna użytkowniczka.

- Ach ta chytrość,mógł sobie zostawić rezerwę i kraść do 450 - skomentował internauta.

Najlepsze newsy dnia:

  1.  Kim był biologiczny ojciec Piotra Woźniaka-Staraka? Jerzy Starak zmarł na nowotwór, nie zdążył nacieszyć się ukochanym synem
  2. Ujawniono INTERCYZĘ Agnieszki i Piotra Woźniaków-Staraków! Wiadomo, co gwiazda dostałaby po rozwodzie. Kwoty zwalają z nóg
  3. Narzeczony na oczach niedowierzającego tłumu powiedział pannie młodej 5 słów. Upadła na ziemię, gdy je usłyszała
  4. Latami szukał zaginionego psa, zwierzak cierpiał w schronisku. Nagle wyczuł znajomy zapach i oszalał z radości
  5. W Europie właśnie eksplodował wulkan! Lawa zalewa wszystko, dym zasłonił niebo

Źródło: Policja

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News