Sklep wystosował pilny apel do wszystkich klientów, zostali okropnie oszukani. Prosi o natychmiastowe zgłoszenia

Sklep wystosował pilny apel do wszystkich klientów, zostali okropnie oszukani. Prosi o natychmiastowe zgłoszenia Źródło: Pixabay.com rupixen

Sklep opublikował pilny apel, skierowany do swoich klientów, wielu z nich zostało oszukanych. Wystarczy chwila nieuwagi, by znaleźć się w niebezpieczeństwie. Firma prosi o zgłoszenia każdej niepokojącej sytuacji, związanej ze swoją marką.

Sklep wystosował pilny apel do klientów, wszyscy są w wielkim niebezpieczeństwie. Chwila nieuwagi może ich wiele kosztować, firma prosi o natychmiastowe zgłaszanie każdej niepokojącej sytuacji, związanej z jej marką. Wielu klientów już padło ofiarą okropnego oszustwa.

Sklep wystosował apel do swoich klientów, sieć ostrzega przed oszustami

Szwedzka firma "Ikea" ostrzega klientów przed oszustami, którzy podszywają się pod sieć i wyłudzają dane osobowe. W mediach społecznościowych pojawiły się fałszywe profile marki, które z okazji rzekomych 31. urodzin firmy oferują kupony do sklepów sieci o wartości 2,5 tysiąca złotych.

By zdobyć kupon należało kliknąć w link, który przekierowywał do formularza. Po wypełnieniu dokumentu nasze dane osobowe trafiały wprost do internetowych oszustów, dzięki czemu mogli oni oczyścić nasze konto bankowe, lub zaciągnąć pożyczkę, posługując się naszą tożsamością.

Sklep Ikea poprosił klientów o wyjątkową ostrożność, oszuści podszywają się pod markę

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Przedstawiciele Ikei opublikowali pilny apel w tej sprawie, skierowany do klientów sieci. Firma prosi wszystkich o ostrożność i weryfikowanie wszystkich zauważonych promocji i ofert na swojej stronie internetowej.

- Drodzy Klienci, zwracamy się z prośbą o ostrożność podczas korzystania z mediów społecznościowych. W trosce o własne bezpieczeństwo zwróćcie uwagę czy komunikaty promocyjne faktycznie pochodzą z zaufanego źródła. Upewnij się, że dana oferta ma swój regulamin na IKEA.pl/regulaminy lub na naszym profilu na FB - można przeczytać na oficjalnym profilu sieci Ikea.

Dzisiaj grzeje: 1. Po wieści o zarażeniu Małysza nagle pojawiło się oficjalne oświadczenie. Chodzi o Kamila Stocha

2. 1400+ nie dla każdego? Trzeba się spieszyć

Jednocześnie marka sklepów meblowych poprosiła wszystkich klientów, którzy zauważyli podejrzane działania w sieci, o natychmiastowe zgłaszanie ich do weryfikacji.

- Jeśli widzisz podejrzane treści, zgłoś je moderatorom - natomiast na profilu w serwisie Facebook dostępne będą materiały edukacyjne o tym, jak odróżnić fałszywy profil od oficjalnego - dodali przedstawiciele sklepów Ikea.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wybierasz się na grzyby? Musisz niezwykle uważać, możesz słono zapłacić, nawet do 500 zł
  2. Tak wyglądało wesele Anny i Roberta Lewandowskich. Tych zdjęć nie widział jeszcze nikt (FOTO)
  3. Niby normalne zdjęcie młodej pary obiega sieć. Kiedy widzi się je w całości, łzy same lecą z oczu, nikt się nie spodziewa podobnego widoku
  4. Nagrania z polskich miast przerażają. Ogromne zniszczenia po potężnych burzach, straty są niewyobrażane
  5. W sieci pojawiło się nagranie chłopczyków, których ojciec zamknął w nagrzanym samochodzie. Szczegóły tylko dla ludzi o mocnych nerwach
  6. Prezydent podjął decyzję, Polacy mogą dostać nawet 4200 zł. Trzeba się spieszyć, jest warunek

Źródło: WP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News