Skiba bardzo mocno o dziennikarzach TVP! Żąda dymisji prezesa telewizji

Skiba bardzo mocno o dziennikarzach TVP! Żąda dymisji prezesa telewizji Źródło: fot. wikimedia.org

Skiba poprzez swój profil na Facebooku bardzo mocno skrytykował dziennikarzy TVP za prezentowane przez nich treści. Dodatkowo zaznaczył, że Jacek Kurski jako prezes tej stacji powinien podać się do dymisji albo zostać wyrzucony przez władzę.

Skiba podobnie jak wiele innych znanych osób skomentował ostatnie tragiczne wydarzenia. Nikt nie ma wątpliwości, że śmierć Pawła Adamowicza jest potworną tragedią, która mimo wszystko połączyła niemalże całą Polskę. Jednocześnie wiele osób wskazuje na to, w jaki sposób ukazywany był w TVP zamordowany polityk. Wokalista legendarnego zespołu "Big cyc" w mediach społecznościowych bardzo stanowczo pokazał swoje niezadowolenie.

Skiba krytykuje TVP

Muzyk na samym wstępie zaznaczył, że jego pierwszy wpis został usunięty przez Facebooka, a on sam otrzymał za niego 24-godzinnego bana. Tym razem postarał się, aby treść była nieco łagodniejsza i grzeczniejsza, ale mimo wszystko bije z niej bardzo silny przekaz. Skiba stwierdził w swojej wiadomości, że dziennikarze TVP są moralnie odpowiedzialni za mord na Pawle Adamowiczu. To właśnie ich materiały, w których atakowali polityka, opisując go jako złodzieja i sługusa Niemiec miały sprawić, że mógł być postrzegany w taki, a nie inny sposób. Dodatkowo winą za te karygodne słowa i materiały obarczył prezesa stacji, czyli Jacka Kurskiego. Skiba zaznaczył, że w obliczu takiej tragedii to nie Jurek Owsiak powinien podać się do dymisji, a właśnie Kurski. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM - Ostatni mój ostry wpis został usunięty przez FB, a ja sam zablokowany na 24 godz. To teraz napiszę nieco łagodniej. Uważam, że to nie Owsiak powinien podać się do dymisji tylko szef TVP Jacek Kurski, odpowiedzialny za bezpardonowe ataki i szczucie na prezydenta Pawła Adamowicza. Napastliwi "reporterzy" tacy jak pan Sitek czy Rachoń spuszczeni że smyczy przez Kurskiego są moralnie odpowiedzialni za ten polityczny mord. Oszustwa propagandy PiS takie jak twierdzenie, że Adamowicz reprezentuje niemieckie interesy, jest złodziejem, zdrajcą itd. przygotowały podłoże psychologiczne do tego mordu - napisał Skiba stanowczo. - Prości ludzie nie rozróżniają propagandy od informacji. Nie rozumieją, że w walce politycznej stosuje się kłamstwa i pomówienia. Urobieni takim przekazem mogą jak widać posunąć się nawet do zbrodniczych czynów. Kurski gdyby miał resztki honoru, to sam podałby się do dymisji, po morderstwie swojego dawnego kolegi z Gdańska, ale ponieważ ich nie ma, to powinny zrobić to władze. Taka decyzja byłaby być może pierwszym krokiem do pojednania. Ale to niestety raczej nie nastąpi - stwierdził także gorzko muzyk. Słowa gwiazdora wywołały masę reakcji w Internecie, a sami internauci w większości się z nim zgadzają. Co więcej, według nich to właśnie jego poprzedni, usunięty wpis odpowiednio opisywał zaistniałą sytuację. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Alarm bombowy w siedzibie prezydenta Inowrocławia. Ewakuacja
  2. Nowe informacje o zagranicznym śledztwie nad katastrofą smoleńską. Opadają ręce
  3. UJAWNIONO zeznania mordercy Adamowicza! „Tylko Ziobro może…”
  4. Ile waży Małgorzata Kożuchowska? Gwiazda uprawia nietypowy sport
  5. Gdzie mieszka Agnieszka Chylińska? Jej dom jest zachwycający
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News