Zorganizowany przez Polsat SuperHit Festiwal 2017 stał się areną dla polskich kabareciarzy, na której śmiało wyśmiewali obecną sytuację polityczną. Większość artystów przynajmniej w delikatny sposób nawiązywała do afery związanej z organizacją festiwalu w Opolu. Kabaret Skeczów Męczących jednak kompletnie ,,przejechał się” po obecnej władzy.

Sztandarowym numerem wspomnianej grupy kabaretowej jest skecz, w którym jeden z jego członków udając pacjenta szpitala psychiatrycznego, nieustannie komentuje polską sytuację poltyczną. Jest to nawiązanie do występów Bohdana Smolenia z czasów PRL.

Patrząc na to, co ostatnio dzieje się w polskiej polityce trudno było nie spodziewać się, że Kabaret Skeczów Męczących znowu bezlitośnie uderzy w polskie władze. Szczególnie wdzięcznym okazał się dla artystów temat telewizji publicznej.

Ale oni sobie dobrze zrobili tą telewizją! Jakby Hitler miał taką telewizję, to byśmy do dzisiaj nie wiedzieli, że w ogóle była jakaś wojna! – mówi bohater skeczu.

Artyści nie oszczędzili nawet prezydenta Andrzeja Dudy. ,,Pacjent zakładu psychiatrycznego” pochwalił się, że otrzymał wypis ze szpitala od samego Prezydenta RP.

Ja niczego nie podrabiałem, przecież on wszystko podpisuje! – mówił ku uciesze widowni Jarosław Sadza wcielający się w głównego bohatera skeczu.

Obecnie wystąpienie Kabaretu Skeczów Męczących bije rekordy popularności w sieci. Internauci zauważają, że artyści doskonale wychwycili niuanse polskiej polityki, a wiele wymienionych w skeczu postaci ich zdaniem o wiele lepiej pasowałoby do przedstawionego ,,szpitala psychiatrycznego” niż na przykład do parlamentu.

źródło: Polsat

...

Zobacz również