Skażona woda w polskich kranach! Dotknięcie grozi śmiercią [LISTA MIEJSCOWOŚCI]

Skażona woda w polskich kranach! Dotknięcie grozi śmiercią [LISTA MIEJSCOWOŚCI]

Woda w polskich kranach jest skażona! Państwowy Inspektor Sanitarny w Pucku stwierdził obecność niebezpiecznych bakterii w wodzie płynącej w kranach. Sytuacją zajęły się odpowiednie służby. Nie wiadomo, co spowodowało skażenie.

W trzech gminach w województwie pomorskim służby doszukały się obecności bakterii E.Coli w wodzie w kranach i studniach. Nie nadaje się ona do spożycia nawet przegotowana, a jej wypicie grozi poważnymi konsekwencjami. Bakterie wywołują szereg komplikacji zdrowotnych m.in. sepsę, zapalenie płuc, czy rany jamy brzusznej i układu pokarmowego, a w skrajnych przypadkach nawet śmierć. Skażoną wodą można jedynie spłukiwać toaletę.

Woda z bakteriami E.Coli na Pomorzu

Dotknięte skażeniem zostały trzy gminy: Kosakowo, Dębogórz i Pierwoszyna. Sztab kryzysowy zajął się już oczyszczaniem zawierających bakterię zbiorników. Gminy zapewniają mieszkańcom i zwierzętom hodowlanym wodę pitną, której dystrybucją zajmuje się straż pożarna. Mieszkańcy regionu będą musieli pozyskiwać wodę w ten sposób do czasu zażegnania kryzysu. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Rydzyk triumfuje, opozycja w szale. Rozpoczyna się ŚLEDZTWO
  2. Tak naprawdę NIE dostajesz obiecanych 500 zł. Oto jak PiS wykiwał Polaków
  3. Ten jeż wygląda jak balonik. Jest słodki, ale cierpi na straszną chorobę
  4. Najczęstsze błędy w makijażu. Popełnia je każda z nas
źródło: wiadomosci.wp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News