Śpisz w skarpetkach czy bez? Niewielu ludzi zdaje sobie sprawę, jakie to ma ogromne znaczenie

Śpisz w skarpetkach czy bez? Niewielu ludzi zdaje sobie sprawę, jakie to ma ogromne znaczenie Źródło: unsplash.com/Jisu Han

Skarpetki zazwyczaj nie są lubianą częścią ubioru. Wiele osób zdejmuje je tak szybko, jak tylko może. Okazuje się jednak, że spanie w nich ma ogromne znaczenie dla całego organizmu. Wyniki badań są jednoznaczne.

Skarpetki stają się konieczne, gdy nadchodzi jesień, a dni i wieczory stają się coraz chłodniejsze. Mimo to wiele osób nie lubi w nich chodzić, a tym bardziej spać. Naukowcy z Bazylei w Szwajcarii dokonali na ich temat zaskakującego odkrycia. Wykazali pewną istotną zależność między spaniem w skarpetkach a dobrem całego organizmu. Te informacje mogą całkowicie zmienić sposób ich postrzegania.

Zdejmujesz skarpetki do spania?

Mało kto lubi spać w skarpetkach. Nawet gdy za oknem prószy śnieg, a temperatury spadają poniżej zera większość Polaków śpi bez nich. To zjawisko zainteresowało grupę szwajcarskich badaczy. Przeprowadzili testy na grupie ochotników, którzy zasypiali w skarpetkach i bez. Wyniki okazały się zaskakujące. Okazało się, że osoby, które spały w skarpetach na stopach miały lepszy sen, a rano obudziły się o wiele bardziej wypoczęte. U osób śpiących z nagimi nogami proces zasypiania był dłuższy, a sam sen dawał zdecydowanie mniej wypoczynku.

Dzieje się tak, ponieważ ocieplenie stóp ma wpływ na cały organizm. Dzięki skarpetkom naczynia są rozszerzone, a krew płynie szybciej. To z kolei sprawia, że ciało szybciej się relaksuje, a usypianie jest o wiele łatwiejsze. Do tego cały organizm był równomiernie nagrzany, co zdecydowanie podniosło jakość nocnego wypoczynku. Naukowcy przekonują, że nawet najmniejsze różnice temperatur między różnymi częściami ciała są niewskazane podczas szykowania się do snu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

To może rozwiązać ważny problem

Wyniki eksperymentu nie pozostawiają żadnych wątpliwości - spanie w skarpetkach ma ogromny wpływ na organizm. Dzięki nim można w pełni wykorzystać dobrodziejstwa snu. Badacze zauważają jeszcze jedną zależność. Jeśli ktoś ma problemy z zasypianiem lub bezsennością, a wszelkie metody mające to zmienić nie działają, warto spróbować położyć się do łóżka w skarpetach. Istnieje duża szansa, ze dzięki nim problemy w końcu się skończą.

Dzisiaj grzeje: 1. NIE ŻYJE prawdziwa legenda. Dziadka opłakuje słynna wnuczka
2. Jadła obiad z przyszłym mężem swojej córki. Kilka tygodni później odkryła zdjęcie, które natychmiast musiała jej pokazać jeszcze przed ślubem

Skarpetki rzadko kiedy uznawane są za tak pomocną część garderoby. Jak się okazuje, mają o wiele ważniejszą rolę niż tylko ochrona stopy przed otarciami czy utratą ciepła w mroźne dni. Być może ustalenia Szwajcarów poprawią jakość życia osób, które do tej pory wolały chodzić z nagimi nogami. Mała zmiana może mieć ogromne znaczenie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Potrzebujesz gotówki? Istnieją dwa banalne sposoby, żeby szybko ją zdobyć
  2. OBRZYDLIWE znalezisko w karkówce. Prawda wywołuje mdłości
  3. Znany gwiazdor ma HIV. Po latach przyznał się do PRZERAŻAJĄCEJ choroby, komentarze fanów są bezlitosne
  4. Zostawiła noworodka w aucie i położyła na nim list. Przechodnie czytając go przecierali oczy ze zdumienia
  5. Para mieszkająca w domu na odludziu adoptowała 11 dzieci. Do ich domu wszedł pracownik opieki społecznej i odkrył straszną prawdę
  6. Co dzieje się z Ewą, która podróżowała z Piotrem Woźniakiem-Starakiem? Media o tym milczą

Źródło: Webniusy

Następny artykuł