Wielki skandalista wyrzucony z TVP!

Wielki skandalista wyrzucony z TVP! Źródło: fot. youtube.com/Według Raczyńskiej

TVP od czasu przejęcia jej przez związanego ze Zjednoczoną Prawicą Jacka Kurskiego traci na oglądalności i boryka się z coraz to nowymi problemami, głównie finansowymi. Stacja słynie z niezrozumiałych czystek kadrowych i propagandowego stylu. Teraz przy okazji festiwalu w Opolu nadawca znów dał pokaz swoich możliwości w tej kwestii.

Dziś o godzinie 20:00 rozpocznie się 55. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Począwszy od 1963 roku ta najbardziej prestiżowa impreza muzyczna w kraju, budzi ogromne emocje. Oprócz znanych już i lubianych gwiazd występują tam debiutanci, prezentujący swoje utwory w nadziei na zyskanie rozgłosu. W tym roku ich koncert odbędzie się w atmosferze kontrowersji. Wszystko za sprawą mocno niezrozumiałego zachowania ze strony TVP, a nawet interwencji jednej z posłanek. Na chwile przed festiwalem jedna osoba straciła pracę, a występująca na nim grupa musiała ukorzyć się przed państwowym nadawcą.

TVP pozbyła się skandalisty

Podczas koncertu Debiuty swój najsłynniejszy utwór zaśpiewa zespół Girls on Fire. "Siła Kobiet" została uznana za hymn czarnych protestów i strajków kobiet, co zwróciło uwagę posłanki PiS Anny Sobeckiej. Polityk wystosowała do Jacka Kurskiego list, w którym prosi go o interwencję i wykluczenie artystek z festiwalu. - Ta decyzja jest dla mnie niezrozumiała i sprzeczna z misją Telewizji Publicznej, zapisanej w ustawie o radiofonii i TV, w art. 21, który mówi m.in. że „ma respektować chrześcijański system wartości, przyjmując za podstawę uniwersalne zasady etyki, służyć umacnianiu rodziny, służyć kształtowaniu postaw prozdrowotnych i służyć zwalczaniu patologii społecznych” - napisała m.in. Sobecka. Sęk w tym, że na festiwalu nie zostanie pokazany wspomniany teledysk. Decyzją dyrekcji festiwalu także nie dojdzie do usunięcia kobiet z programu imprezy. Zainteresowana sprawą TVP w oświadczeniu poinformowała, iż rozumie krytykę pod adresem teledysku i cieszy się z reakcji zespołu, który odciął się od zarzucanych mu koneksji politycznych i usunął klip ze swojego fanpage'a. Piosenka zostaje na festiwalu, teledysk nie zostanie pokazany widzom, artystki okazały się mniej kontrowersyjne i antypolskie, niż sądzono przy Woronicza. Jednak bez kary za zamieszanie nie mogło się obejść. Telewizja Polska postanowiła zwolnić Piotra Pałkę, który z jej ramienia zasiadał w radzie artystycznej festiwalu i zapewne brał udział w akceptacji "Siły kobiet". - Od swoich pracowników wszakże Telewizja Polska oczekuje wyjątkowej wyobraźni, wrażliwości i wnikliwości, tak aby nie wzbudzać niepotrzebnych kontrowersji i nie dawać nikomu asumptu do kreowania negatywnych emocji. Dlatego TVP rozwiązała umowę z pracownikiem, który delegowany do Rady Artystycznej Festiwalu nie dołożył należytej staranności, by zapobiec zaistniałej sytuacji - podała do wiadomości TVP. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Mroczne karty z przeszłości Roznerskiego. Woli o tym nie wspominać
  2. Dramat Dody, ma zniszczone życie
  3. Internauci w furii! Gwiazdy Polsatu obrzydliwie obraziły Polskę i Polaków
źródło: wirtualnemedia.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News