Skandaliczny błąd w politycznym pytaniu w Milionerach, domagają się powtórki odcinka!

Skandaliczny błąd w politycznym pytaniu w Milionerach, domagają się powtórki odcinka!

Do dziwnych pytań w popularnym teleturnieju "Milionerzy" jesteśmy ostatnio przyzwyczajeni. Być może to metoda na wzbudzenie zainteresowania programem, który dawniej popularny, po wznowieniu w 2008 roku pozostawał na antenie zaledwie 3 lata. Tym razem doszło jednak do skandalicznej pomyłki, która zaowocowała odpadnięciem uczestniczki z gry. 

W obecnej edycji teleturnieju spotkaliśmy się już z pytaniami o polityków opozycji i partii rządzącej, wpadki osób publicznych, czy upodobania najważniejszych osób w państwie. Niedawno pojawiło się kolejne pytanie z pogranicza polityki i kultury popularnej. Studentka kulturoznawstwa stanęła przed pytaniem o karierę aktorską późniejszych prezydentów.

Pytanie "Który z wymienionych nie wystąpił w filmie fabularnym przed prezydenturą" miało 4 podpowiedzi, z których tradycyjnie tylko jedna jest poprawna: A. Donald Trump; B. Ronald Reagan; C. Lech Kaczyński; D. Václav Havel. Dziewczyna mogła pamiętać wspomnianą w czasie kampanii wyborczej  USA słynną scenę z "Kevina samego w Nowym Jorku", w której główny bohater wpada na Donalda Trumpa, jako studentka kulturoznawstwa wiedziała zapewne również o długiej karierze aktorskiej Reagana, która oczywiście miała miejsce przed jego prezydenturą.

Kiedy zaznaczyła nazwisko polskiego prezydenta, a prowadzący poinformował ją, że odpowiedź jest błędna, poprawną zaś jest prezydent Republiki Czeskiej Václav Havel - internet zahuczał. Na grającą studentkę spłynęło mnóstwo komentarzy wytykających jej brak elementarnej wiedzy dotyczącej polskiej kinematografii.

Okazuje się jednak, że nie tylko uczestniczka teleturnieju popełniła karygodny błąd. Jeszcze gorszy, bo skutkujący jej przegraną popełnili producenci, którzy zadali pytanie bez poprawnej odpowiedzi. Autorzy najwyraźniej zapomnieli o filmie "Každý mladý muž", czyli "Każdy młody mężczyzna" z 1965 roku, w którym jedną z ról odgrywa właśnie młody Václav Havel.

Źródło: twitter.com/sycylia6_
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News