Jednym z głównych zadań policji jest dbanie o bezpieczeństwo m.in. na drogach i ewentualne karanie kierowców, którzy łamią przepisy drogowe. Czasem zdarza się jednak, że to policja łamie przepisy, często bezkarnie ponieważ nie ma kto im wypisać mandatu.

W sieci pojawiło się nagranie, na którym wyraźnie widać jak na ulicach jednego z polskich miast policjanci kilkukrotnie rażąco łamią przepisy drogowe i zachowują się wręcz skandalicznie.

Najpierw duży policyjny radiowóz nie zwraca uwagi na inne pojazdy i spycha jeden z nich z głównej drogi na ścieżkę rowerową, po czym policjant siedzący na miejscu pasażera obdarowuje spychanego kierowcę złowrogim spojrzeniem.

Następnie policjanci wyprzedają w klasyczny sposób na przejściu dla pieszych, co bardzo często jest przyczyną potrącenia pieszych z uwagi na ograniczoną możliwość reakcji, gdy sprzed wyprzedzanego na przejściu samochodu wychodzi człowiek.

Pod filmem rozgorzała dyskusja nt. zasadności oskarżeń wobec funkcjonariuszy, jednak jak zapewnia autor nagrania – wykroczenia dokonane przez policjantów na filmie potwierdziła drogówka.

https://www.youtube.com/watch?v=-G52DQ0jo1c

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh

...

Zobacz również