Skandaliczne zachowanie Facebooka. Na siłę przekonuje, że obozy śmierci były polskie!

Skandaliczne zachowanie Facebooka. Na siłę przekonuje, że obozy śmierci były polskie!

W ostatnich dniach w polskiej sieci na nowo rozpoczęła się akcja #GermanDeathCamps, która ma przypomnieć całemu światu, że za Holocaust odpowiedzialni są Niemcy. Akcja ma związek z ciągłym przypisywaniem Polakom odpowiedzialności za zbrodnie jakich dokonali nasi zachodni sąsiedzi. W kontekście akcji doszło jednak do skandalu - Facebook na siłę przekonuje, że obozy śmierci były polskie.

Od kilku dni w polskim internecie na nowo ma miejsca akcja #GermanDeathCamps - to wynik ciągłego używania określenia "polskie obozy śmierci" przez zachodnie media oraz ostatniego skandalicznego zachowania niemieckiej telewizji ZDF.

Niemiecka stacja przegrała proces za nazywanie niemieckich obozów śmierci polskimi i miała opublikować na swojej stronie przeprosiny. Telewizja przeprosiła, jednak ukryła przeprosiny w niedostrzegalnym dla większości internautów miejscu.

Jak się okazuje, równie skandalicznie zachowuje się Facebook, którego translator za każdym razem tłumaczy "german death camps" oraz "niemieckie obozy śmierci" na "polish death camps".

Skandaliczne zachowanie portalu społecznościowego odkryli internauci śledzący stronę "Anty Media" na Facebooku.

bh

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News