W skandalicznych warunkach sanitarnych muszą przebywać pacjenci jednego z pilskich szpitali. W placówce jest tak tragicznie brudno, że na ścianach zaczęły rosnąć grzyby.

 – Chciałabym pokazać wszystkim Pilanom, a także mieszkańcom okolic Piły czystość i higienę w Pilskim Szpitalu na ul. Rydygiera. Dzisiaj trafiłam na oddział w Pile i za moim łóżkiem zastałam małą niespodziankę w postaci grzyba wychodzącego ze ściany – donosi jedna z pacjentek szpitala.

Jak sarkastycznie dodaje, „w razie braku jedzenia w szpitalu zawsze można się posilić jak widać, jakaś zupka grzybowa lub inne pochodne„.

I rzeczywiście, to co możemy zobaczyć na zdjęciach zamieszczonych przez oburzoną pacjentkę po prostu przeraża. Oprócz zwykłego brudu na podłodze i obdartych ścian, ze ściany wyrosły grzyby.

fot. facebook
fot. facebook

Sprawa tak oburzyła mieszkańców Piły i nie tylko, że starosta pilski poczuł się do odpowiedzialności i zainterweniował w tej sprawie odwiedzając szpital jeszcze tego samego wieczora, w którym zostały opublikowane zdjęcia.

 – Z uwagi na karygodny stan, niezwłocznie poleciłem przeniesienie pacjentek do innej sali, gdzie panują bardziej „ludzkie” warunki. Korzystając z uprawnień nadzorczych, jako Starosta Pilski, zobowiązałem do wnikliwego przeglądu pozostałych pomieszczeń szpitalnych. Zasugerowałem także zabezpieczenie „grzyba” i przekazanie do stosownej instytucji celem wykonania właściwych badań – poinformował Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: Pilanie na fb / tvp info

...

Zobacz również