Skandaliczne słowa księdza. "Oby książę był gejem"

Skandaliczne słowa księdza. "Oby książę był gejem" Źródło: Fot. Flickr (torbakhopper) - Pixabay (Quidec Pacheco)

Sposoby, na które zwolennicy praw niektórych mniejszości próbują walczyć o ich pełną akceptację, bywają naprawdę zaskakujące. Nie inaczej było i tym razem, kiedy jeden z brytyjskich duchownych stwierdził w kontrowersyjnym wpisie na swym blogu, że chciałby, aby "książę był gejem". Większość internautów określiła jego słowa jako skandaliczne.

Kelvin Holdsworth, który na co dzień pełni funkcję proboszcza anglikańskiej Katedry Najświętszej Marii Panny w Glasgow, zasłynął w ostatnim czasie wywołującą skrajne emocje opinią. Zdecydował się ujawnić ją w bezpośrednim wpisie, opublikowanym tuż po ogłoszeniu zaręczyn księcia Harry'ego z Meghan Markle. ZOBACZ TAKŻE: Tajemnica rodziny królewskiej ujawniona. Brytyjczycy zaniemówili z wrażenia

Skandaliczne słowa

Duchowny stwierdził stanowczo, że wierni powinni modlić się o to, aby mały książę George został „pobłogosławiony miłością młodego gentlemana”. Według niego ewentualna homoseksualna orientacja członka rodziny królewskiej sprawiłaby, że mniejszość ta otrzymałaby w Wielkiej Brytanii więcej praw i słów akceptacji. Do kontrowersyjnego apelu Holdswortha natychmiast odniósł się królewski kapelan, Gavin Ashenden. Nazwał on wypowiedź duchownego "nieuprzejmą i głęboko niechrześcijańską". Poparli go w tym także liczni wierni, których oburzyło skrajne stwierdzenie związane z seksualnością syna księcia Williama oraz księżnej Kate.

ZOBACZ TAKŻE: Wielka Brytania oszalała! Z terroryzmem będą walczyć… zasiłkami
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News