Skandaliczna decyzja Ministra Zdrowia! 2 tysiące młodych lekarzy na bruku

Skandaliczna decyzja Ministra Zdrowia! 2 tysiące młodych lekarzy na bruku

To już nie walka na słowa, a prawdziwa, krwawa bitwa. Mowa o konflikcie, jaki rozgrywa się między władzą a protestującymi rezydentami. Kiedy protestujący podnoszą problem kulejącego sektora medycznego i braku pieniędzy na leczenie, Ministerstwo Zdrowia dalej mówi, że wszystko jest w porządku. Resort Radziwiłła właśnie przeszedł jednak do ofensywy.

Chodzi o frontalne uderzenie w rezydentów, którego dopuściła się władza. Niewygodny dla rządu protest, który zaangażował poza lekarzami wielu znanych ludzi i całe grupy społeczne, spotkał się z kategorycznym potępieniem ze strony rządu. Teraz resort zdrowia odpłacił lekarzom rezydentom za podnoszenie głosów pełnych niezadowolenia.

"Niech jadą"

Zaczęło się od skandalicznych słów w Sejmie "niech jadą", które powiedziała posłanka PiS, Józefa Hrynkiewicz. To odpowiedź PiS na słowa posłanki PO, Lidii Gądek, która ostrzegała przed wyganianiem młodych i zdolnych lekarzy z kraju. Teraz przyszedł czas na przejście od słów do czynów. Minister Zdrowia, Konstanty Radziwiłł ujawnił liczbę miejsc rezydenckich, które otrzymają ci, którzy w okresie jesiennym zdawali na rezydenturę. Okazuje się, że 2 tys. młodych lekarzy wyląduje na bruku. Z 5802 którzy zdawali, tylko 4097 może liczyć na pracę. Reszta musi radzić sobie sama. Bardzo możliwe, że ci przyjmą do serca "radę" posłanki PiS i faktycznie wyjadą za granicę. źródło: twitter.com/RafalMundry źródło: crowdmedia.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News