Trwa właśnie gorący okres wizyt duszpasterskich. Kapłani odwiedzają wiernych w ich domach i bardzo często, bo niemalże zawsze otrzymują koperty z pieniędzmi. Wybuchł właśnie potężny skandal z datkami z kolęd w całej Polsce. Nie uwierzysz, co robią z nimi księża.

Według informacji podanych przez portal wp.pl średnia datków wśród mieszkańców małych miast to 20-30 zł. W dużych metropoliach parafianie są bardziej hojni, do koperty wkładają najmniej 100 zł.

ZOBACZ TAKŻE: Kościół podał nową LISTĘ GRZECHÓW. Polacy nie mogą w to uwierzyć

Skandal z datkami z kolęd. „Trzynastki” dla księży

Według autorów raportu „Finanse Kościoła Katolickiego w Polsce”, aż 4/5 kosztów działalności Kościoła jest finansowanych z danin uzbieranych podczas wizyt duszpasterskich.

Okazuje się, że część pieniędzy zebranych podczas kolędy trafia bezpośrednio do księży i jest uznawana za tzw. trzynastkę, czyli dodatkowe roczne wynagrodzenie. Jak duże są to kwoty? To już kwestia indywidualnych ustaleń między diecezją a konkretną parafią.

– W przypadku kolędy do kasy parafialnej trafia z niej od 10 do 50 proc. – poinformowała Katolicka Agencja Informacyjna.

Dzielą się po równo!

Reszta wpływów z kolęd jest rozdzielana pomiędzy kapłanów i diecezję. Datki są dobrowolne, a ich kwoty są różne. Inaczej sytuacja prezentuje się w małych wsiach, a inaczej w dużych metropoliach. Księża z małych miejscowości w ciągu odwiedzin u swoich parafian zbierają zaledwie 3 tys. zł, co jest niesamowicie małą kwotą w porównaniu do parafii w dużych miastach. W Warszawie kapłani, którzy odwiedzają wiernych przynależących do ich parafii, podczas kolędy potrafią uzbierać nawet 30 tys. złotych.

ZOBACZ TAKŻE: Przeżyła śmierć kliniczną! Widziała PIEKŁO, jest w nim Jan Paweł II, wierni ZAŁAMANI

Źródło: Fakt24.pl

Oto najseksowniejsze kobiety świata! [ZDJĘCIA]


Ci sportowcy zszokowali wszystkich... [ZDJĘCIA]

...

Zobacz również