Skandal ws. ekshumacji ofiary smoleńskiej! Rodzina jest wściekła na PiS

Skandal ws. ekshumacji ofiary smoleńskiej! Rodzina jest wściekła na PiS Źródło: Fot. YouTube.com

Ogromny skandal wokół ekshumacji ofiary smoleńskiej. PiS zmącił spokój rodzinie tragicznie zmarłej 10 kwietnia 2010 roku osoby.

Okazuje się, że prokuratorzy prowadzący śledztwo w ogóle nie liczyli się z uczuciami rodziny ofiary smoleńskiej. Tak przynajmniej uważa Izabella Sariusz-Skąpska, która jest Prezesem Federacji Rodzin Katyńskich oraz córką zmarłego w Smoleńsku Andrzeja Sariusz-Skąpskiego.

Smoleńsk: rodzina ofiary nie życzyła sobie ekshumacji

- Po paru latach dowiedzieliśmy się, że nastąpi ekshumacja, czyli naruszenie spokoju Taty, i nic jej nie powstrzyma, nikt nas przed tym procederem nie obroni. To jest coś nagannego i nie do zrozumienia. Ostatnie miesiące to czekanie, spotkania z przedstawicielami prokuratury, koszmarna noc ekshumacji i znowu oczekiwanie, co dalej - żaliła się kobieta. Sariusz-Skąpska jest w rozpaczy, że spokój jej ojca został zmącony nawet po jego śmierci. Choć rodzina próbowała odwołać się od decyzji prokuratorów o ekshumacji, nic to nie dało.

Prokuratorzy byli nieugięci

- Poinformowano nas, że prokuratura jest zobowiązana do zbadania dowodów, a skoro nie ma dostępu do wraku samolotu i oryginałów czarnych skrzynek, to pozostają jedynie ciała naszych bliskich. Ta logika nie została niestety zakwestionowana przez żaden sąd - wyznała córka Sariusz Skąpskiego. Co jeszcze bardziej szokujące, przeprowadzone badania ciał wykazały, że w wielu grobach znajdowały się szczątki nie tylko pochowanej tam osoby, ale też innych ofiar smoleńskich.
Proponowane linki:
  1. Wstrząsające informacje ws. katastrofy smoleńskiej. Chodzi o WSI
  2. Szykuje się cyrk stulecia. Dziś odsłonią pomnik smoleński, będzie skandal
  3. Smoleńsk: PiS ujawnia ostateczny dowód na "zamach"
Źródło: natemat.pl Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News