Skandal wokół Morawieckiego. Myślał, że nikt nie zauważy

Skandal wokół Morawieckiego. Myślał, że nikt nie zauważy Źródło: fot. youtube.com/Kancelaria Premiera

W ostatnim czasie rząd Prawa i Sprawiedliwości przeżywa naprawdę trudne chwile. Protesty i skandale finansowe coraz bardziej pogrążają do niedawna pewną następnych zwycięstw wyborczych ekipę. Teraz w centrum uwagi znalazł się Mateusz Morawiecki.

Obecny prezes Rady Ministrów sprawujący swój urząd od końcówki zeszłego roku do tej pory nie ściągał na siebie większej uwagi, jeśli chodzi o trwające afery, w których umoczona jest Zjednoczona Prawica. Obwiniano go oczywiście i nadal się obwinia za protest KPRON pod przewodnictwem Iwony Hartwich czy bycie marionetką Jarosława Kaczyńskiego, nigdy jednak nie podejrzewano go o korupcję. Majętny polityk przepisał nawet część majątku na żonę, by wyborcom PiS, którzy nie przepadają za bogatymi elitami finansowymi, wydawać się bardziej ludzkim i bliżej ludu. Mydlana bańka, jaką owe zabiegi PR-owe niedługo może jednak pęknąć i to z wielkim hukiem. Kontrowersje wywołuje mianowicie sprawa zatrudnienia przez premiera nowego doradcy, którego kompetencje są powszechnie podważane. Zainteresowanie wzbudza również poprzednie sprawowana przez niego funkcja.

Mateusz Morawiecki uprawia kumoterstwo?

Pełnomocnikiem Mateusza Morawieckiego ds. rozwoju gospodarczego, jak poinformowała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, został Cezariusz Lesisz. Być może nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby mężczyzna miał jakiekolwiek znane doświadczenie w tej dziedzinie i renomę. Jest jednak inaczej, ponieważ Lesisz przez lata był kierowcą ojca premiera, Kornela Morawieckiego. Jak napisano w opublikowanym na stronie KPRM zarządzeniu premiera nr 90 z 1 czerwca tego roku, kompetencje pełnomocnika będą dosyć poważne. Nie wiadomo, co przekonało Morawieckiego do takiej, a nie innej decyzji. Wystawia go ona jednak na sporą krytykę i zarzut korupcji, którą właśnie jest kumoterstwo. Bez wątpienia ewentualny wybuch grubszej afery ws. nowego pełnomocnika mógłby być decydującym ciosem w Zjednoczoną Prawicę i napędem dla opozycji wewnątrz i poza Sejmem. - Do zadań Pełnomocnika należy: formułowanie propozycji służących efektywnej realizacji strategicznych projektów inwestycyjnych oraz przyjętych kierunków rozwoju, programów i strategii rządowych w sferze gospodarczej; nadzór nad wprowadzaniem najlepszych praktyk ładu korporacyjnego w zarządzaniu mieniem państwowym; formułowanie propozycji zmian legislacyjnych służących efektywniejszemu zarządzaniu mieniem państwowym; wspieranie działań Prezesa Rady Ministrów w zakresie międzynarodowej współpracy gospodarczej - czytamy na stronie Kancelarii premiera. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. ZOBACZ TAKŻE:
  1. Tusk ma plan za zniszczenie PiS? Kaczyński wściekły jak nigdy
  2. Co się z nim stało? Najnowsze zdjęcie Benedykta XVI zmartwiło wiernych
  3. Potworna tragedia. Nie żyje 25 osób, mnóstwo rannych
źródło: innpoland.pl/KPRM
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News