W stolicy Dolnego Śląska doszło do bulwersującego zdarzenia. Bawiąca się młodzież znieważyła pomnik jednego z najważniejszych bohaterów AK i podziemia antykomunistycznego. Sprawę nagłośnili internauci.

Pomnik rotmistrza Witolda Pileckiego ma kształt obrączki o średnicy 3,5 metra i znajduje się na Promenadzie Staromiejskiej we Wrocławiu, w pobliżu budynku miejscowej opery. Zwykle obłożony jest wieńcami, a na jego powierzchni wyryte są słowa z jednego z listów Pileckiego: „Bo choćby mi przyszło postradać me życie – tak wolę – niż żyć, a mieć w sercu ranę”. Postawiono go w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Młodzi ludzie postanowili położyć się na kwiatach pod pomnikiem rotmistrza i zrobić sobie zdjęcie. Następnie umieścili je na jednym z portali społecznościowych. Fotografia została szybko znaleziona przez innych użytkowników, a sprawa nagłośniona.

Słowa oburzenia, udostępniając zdjęcie, wyraził na Facebooku także Kwartalnik Wyklęci. Post pokazuje, jak bardzo poważnie niektóre środowiska biorą tego typu zachowania.

– Jeśli to nie fotomontaż, to po prostu totalne zdziczenie! Zdjęcie znalezione w Internecie. Pomnik Rotmistrza Pileckiego we Wrocławiu, kwiaty złożone w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego i grupa sk……..w – brzmi opis publikacji.

źródło: medianarodowe.com

...

Zobacz również