Skandal rozsadził Watykan! Nie żyją setki dzieci

Skandal rozsadził Watykan! Nie żyją setki dzieci Źródło:

Śledztwo dotyczące szpitala dla dzieci Bambino Gesù wykazało szokujące rezultaty. W placówce medycznej prowadzonej przez Watykan w niewyjaśnionych okolicznościach zmarły setki dzieci. Nikt nie poniósł konsekwencji.  

Agencji Associated Press przeprowadziła śledztwo w sprawie watykańskiego szpitala. W placówce znanej pod nazwą Szpital Dzieciątka Jezus, dochodziło do skandalicznych zaniedbań, narażania zdrowia i życia dzieci. Setki z nich straciły życie.

Skandal w szpitalu Dzieciątka Jezus prowadzonym przez Watykan

Śledztwo wykazało, że przez 8 lat, należąca do Watykanu placówka medyczna dla dzieci nie skupiała się na ratowaniu zdrowia i życia dzieci, a jedynie na pomnażaniu zysków. Personel wielokrotnie dopuścił się wcześniejszego wybudzania dzieci poddawanym operacjom, chcąc przyspieszyć cały proces i przyjąć następnego pacjenta. W szpitalu znaleziono leki, których termin przydatności już dawno minął. Sprzęt medyczny był w skandalicznym stanie, narzędzia i igły nie były wysterylizowane, personel medyczny był ubrudzony krwią, miał brudne ręce. Setki dzieci straciły życie, a w szpitalu odnotowano wysoki poziom śmiertelności. Umierające dzieci były poddawane zabiegom, które były zbędne i narażały je na dodatkowe cierpienie. Lekarzom chodziło o to, żeby zwiększyć rachunek za pobyt w placówce.
Szpital Dzieciątka Jezus należy do Watykanu, który w całości nim zarządza. Chociaż funkcjonowanie placówki finansowane jest z pieniędzy podatników, to Bambino Gesù nie udostępnia swoich finansowych raportów czy statystyk dotyczących zakażeń, do których doszło wewnątrz budynku lub zgonów. Mimo, że finansuje go państwo, to nie podlega on włoskiemu ministerstwu zdrowia.

Pogrążony dowodami Watykan zaprzecza

Agencji Associated Press udało się zebrać dowody, które ostatecznie pogrążają watykańską placówkę. Wśród nich znalazły się dwa utajnione przez Watykan raporty, korespondencja Watykanu ze szpitalem, orzeczenia sądowe, oraz teczkę skarg od szpitalnych związków zawodowych, które wpłynęły na przestrzeni pięciu lat. Rzecznik prasowy szpitala Dzieciątka Jezus zaprzecza tym szokującym doniesieniom. Jego zdaniem nikt nie ponosi odpowiedzialności za skandaliczne wydarzenia, w wyniku których życie straciły setki dzieci. - Żaden szpital nie jest doskonały - powiedział.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rodzina Alfiego Evansa ujawnia! Na chłopcu eksperymentowano
  2. Gucwińscy byli symbolem TVP. Koszmarna prawda wyszła na jaw
  3. Bartłomiej Sienkiewicz trafił nagle do szpitala!
Następny artykuł