Brytyjski sąd zakończył postępowanie wobec Alexa Chiversa, bohatera popularnego w internecie nagrania, na którym rzuca bekonem w przechadzające się ulicą muzułmanki. Mężczyzna przyznał się do winy.

Sąd skazał Chiversa na 9,5 miesiąca więzienia. Jeśli uda mu się wyjść przedterminowo, czekać go dodatkowo będzie dwunastomiesięczny nadzór.

Anglik przyznał się do winy twierdząc, że czynu dopuścił się celowo i z pobudek antyislamskich. Przed atakiem zakupił w sklepie opakowanie wędzonego boczku i nałożył na głowę kask motocyklowy, aby pozostać anonimowym. Podbiegł do kobiet i ciskając w nie mięsem wieprzowym wykrzykiwał obraźliwe słowa: „Dz**ko ISIS, zasługujesz na to!”.

Wpadł z powodu własnego pomysłu, aby całe zajście uwiecznił kamerą jego kolega. Tak się też stało, a nagranie wykorzystano, jako główny dowód w sprawie.

Kara jaką zadał Chiversowi sąd, to łącznie 38 tygodni więzienia – 26 za napaść i 12 za naruszenie porządku publicznego. Ukarał go też grzywną w wysokości 115 funtów, czyli ok. 560 złotych.

 

https://www.youtube.com/watch?v=0uRG5jwxgBQ

źródło: o2.pl

...

Zobacz również