TVP uchodzi za nadawcę przychylnego rządom PiS. Nic dziwnego, skoro jej prezesem jest były politykiem i posłem partii będącej obecnie u władzy. Dlatego też wpadka, która miała ostatnio miejsce w jednym z seriali Telewizji Polskiej z pewnością może kosztować kogoś pracę. Może nawet samego Kurskiego.

Serial TVP „Leśniczówka” jest nowym hitem stacji. Jednak w jego 14. odcinku doszło do prawdziwie skandalicznej wpadki. Skandalicznej w każdym razie dla wyborców PiS i samej partii rządzącej. Zwrócili na nią uwagę internauci, sugerując szefowi stacji, żeby interweniował.

Wpadka w TVP

Podczas 14. odcinka widzowie byli świadkami sceny wejścia do wiejskiej biblioteki. Odgrywająca główną rolę Jolanta Fraszyńska wchodzi do biblioteki, tym czasem oczom widzów ukazuje się w jej tle… plakat „Konstytucja”, który stał się symbolem ubiegłorocznych protestów w obronie sądów.

Plakat, zaprojektowany przez Lukę Rayskiego wygląda bardzo charakterystycznie i jest łatwy do rozpoznania. Czarny napis „konstytucja”, w którym wyróżnione kolorami białym i czerwonym są sylaby „TY” i „JA” na szarym tle. W czasie protestów w obronie wolności wymiaru sprawiedliwości był kolportowany w liczbie ponad 60 tys. kopii tylko w pierwszych dniach.

Można go było znaleźć na transparentach i w formie przypinek do ubrań. Nadal dla wielu osób jest symbolem ich oporu wobec władzy. W związku z tym w wielu miejscach prywatnych i publicznych nadal wisi – powieszony tam przez przeciwników władzy.

Polecą głowy?

Internauci, którzy zwrócili uwagę na plakat, są podzieleni. Część z nich śmieje się z wpadki, inni pytają, jak Jacek Kurski zamierza z tej sytuacji wybrnąć. Ich zdaniem powinien zareagować ukaraniem lub wyrzuceniem osób, które odpowiedzialne są za skandaliczny plakat w TVP.

Inni sugerują, że w Telewizji Polskiej pracuje „kret”, który celowo dopuszcza do takich zdarzeń. To ma być z jego strony dywersja. Pojawiają się jednak także głosy, że swój stołek straci sam Jacek Kurski, który odpowiada za wszystko, co jest puszczane w telewizji publicznej.

TVP
fot. twitter.com/RadoZett
TVP
fot. twitter.com/PrawyPopulista

WARTO PRZECZYTAĆ:

  1. Zmienią się dni emisji „Klanu”. Będzie go dużo mniej
  2. Będzie afera? Aktor kultowego serialu TVP zrobił coś, co wkurzy Kurskiego
  3. To koniec kultowego serialu TVP? Producenci nie mają wątpliwości

Oglądasz serial "Leśniczówka"?

Loading ... Loading ...

Nie uwierzysz, za co w tych krajach grozi kara śmierci! [ZDJĘCIA]


12 zdjęć Korei Północnej, których Kim Dzong Un nie pozwoliłby ci zobaczyć

Zobacz również