W coraz bardziej kontrowersyjnej Telewizji Polskiej nie ma tygodnia bez skandalu. I tak w ten czwartek doszło do kolejnego. Atak na opozycję był tak poważny, że nawet popierający władzę stanęli w jej obronie. 

„Minęła dwudziesta” jest jednym z najpopularniejszych programów ramówki TVP. Nadawana codziennie audycja zbiera przed odbiornikami miliony głodnych opinii i informacji telewidzów. Co czwartek pierwszym gościem Michała Rachonia jest znany podróżnik i komentator polityczny Wojciech Cejrowski. To właśnie on wywołał skandal.

ZOBACZ TAKŻE: Internet w szoku. Niesamowita reakcja TVP na żenującą reklamę Tigera (video)

Cejrowski swoją wypowiedzią dotyczącą nowej przewodniczącej Nowoczesnej rozpoczął dyskusję na temat granic krytyki i dobrego smaku w państwowej telewizji. Jego atak był tak mocny, że nawet największy wróg opozycji musiał stanąć w jej obronie.

– To jest partia moim zdaniem marginalna. Jest zbudowana na nienawiści do wszystkiego, co się rusza. Nowy przywódca tej partii: nawet powiem panu szczerze, nie bardzo wiadomo, czy chłop, czy baba – powiedział Cejrowski.

ZOBACZ TAKŻE: Cejrowski odpowiada na zarzuty Maxa Kolonko. Tego się nie spodziewał

– Panie Wojciechu, jak tak można, jak tak można? Protestuję. Nie obrażamy pani… Zresztą w ogóle pań nie obrażamy – próbował ratować sytuację Rachoń.

– Nie obrażam nikogo: nie wiadomo, czy chłop, czy baba intelektualnie. Czy to będzie przywódca taki, który jak kobieta będzie koncyliacyjnie do wszystkiego podchodził, czy to będzie piącha – tłumaczył się podróżnik.

Skandal w TVP

Osobiste wycieczki Cejrowskiego w stronę Katarzyny Lubnauer spowodowały falę krytyki pod jego adresem. Publicyści i dziennikarze stanęli w obronie polityk. Zrobiła to nawet otwarta przeciwniczka opozycji – Marzena Paczuska. Była szefowa „Wiadomości TVP” stwierdziła, że zachowanie gościa Rachonia było „nie fair”.

– Protestuję! Lubnauer nie jest „przewrażliwiona”. Tekst Cejrowskiego był nie fair – napisała na Twitterze.

– Najpierw cię obrażają, lekceważą, obrabiają za plecami, a kiedy protestujesz – dostajesz przymiotnikiem: arogancka, przewrażliwiona, histeryczna – napisała w innym tweecie była szefowa „Widomości”.

ZOBACZ TAKŻE: Zaskakująca zapowiedź Kurskiego po wyrzuceniu szefowej Wiadomości

Całe zajście opisał także portal Niezależna.pl. To właśnie jego dziennikarze nazwali nową szefową Nowoczesnej „przewrażliwioną”. Sama Lubnauer poinformowała, że nie będzie komentowała „chamstwa”.

źródło: gazeta.pl

9 największych kompromitacji rządu PiS

Kiedyś wzdychały do nich miliony Polaków... Jak wyglądają dziś?

...

Zobacz również