Największe skandale w rodzinie królewskiej - księżna Diana, księżna Camila, książę Harry

Największe skandale w rodzinie królewskiej - księżna Diana, księżna Camila, książę Harry Źródło: Wikimedia Commons/Ben

Skandal w rodzinie królewskiej - co jakiś czas brytyjska rodzina królewska musi stawić czoła kolejnej aferze. Książę Harry, księżna Camilla i księżna Diana nie raz musieli radzić sobie z medialnymi sensacjami. Poznaj najgorętsze skandale, jakie zdarzyły się Windsorom.

Skandal w Rodzinie Królewskiej. Afery pojawiają się jedna za drugą

Skandal w rodzinie królewskiej nie jest niczym nowym. Każda rodzina ma swoje tajemnice, a brytyjscy Windsorowie wcale różnią się tak bardzo od swoich poddanych. Z wyjątkiem faktu, że ich sekrety zawsze szeroko omawiane są na całym świecie. Kolejny skandal w rodzinie królewskiej pojawia się niemal zaraz po wcześniejszym.

Afera w rodzinie królewskiej - księżna Diana, jej rozwód i śmierć

Windsorowie mogą mieć wysokie tytuły i żyć w pałacach, ale nie chroni ich to od problemów rodzinnych i skandali. Są non stop w centrum uwagi, ludzie są zafascynowani niemal każdym aspektem ich życia i chcą dowiedzieć się o nich coraz więcej, od tego co robią na co dzień, aż po ich waśnie i skandale.

Nawet 20 lat po śmierci księżnej Diany, jej historia i nowe informacje, które wypływają, wciąż emocjonują ludzi. Jak pamiętamy, wkrótce po słynnym "ślubie stulecia" z księciem Karolem na jaw zaczęły wychodzić nieznane fakty - o romansie Karola z Camillą Parker, o zaburzeniach odżywiania Diany, o jej depresji oraz o fatalnych relacjach między Dianą a przyszłym królem. Po późniejszym rozwodzie z księciem Karolem, uwikłała się w sieć brukowych kłamstw. Próbując wyjaśnić jak według niej wyglądała prawda, w maju 1991 r. przekazała swoje zwierzenia nagrane na taśmie dziennikarzowi Andrew Mortonowi, które je upublicznił. Tragiczna śmierć Diany w 1997 roku nie ukróciła wypływających wciąż skandalicznych newsów. Do dzisiaj pojawiają się kolejne fakty z jej życia i małżeństwa z Karolem, które wciąż budzą emocje.

Księżna Camilla - prawdziwa miłość Karola

Księżna Camilla Parker Bowles i książę Karol poznali się w latach 70. Jednak Camilla nie była dziewicą, co dyskwalifikowało ją jako potencjalną przyszłą małżonkę następcy tronu. Karol wyjechał w ramach służby wojskowej na Karaiby w 1973 roku i zostawił Camillę bez pożegnania ani żadnej propozycji zamążpójścia. Kamila uznała to za koniec ich związku i rok później wyszła za Parkera Bowlesa.

Karol i Camilla wkrótce się zeszli, jednak... oboje byli już po ślubie. Romansowali przez wiele lat, plotki o ich schadzkach dochodziły nawet do uszu królowej Elżbiety II. Ta mimo wszystko milczała, nie chcąc wywoływać skandalu w rodzinie królewskiej. Nic to nie pomogło, media w końcu dowiedziały się o zdradach przyszłego króla niemal "rozszarpując go" na rozkładówkach gazet.

Książę Harry - fircyk i łobuziak trafia na odwyk

Książę Harry, chyba najbardziej niesforny i przekorny członek rodziny królewskiej, już jako nastolatek palił skręty i pił alkohol w ogromnych ilościach. Skutkowało to takimi skandalami w rodzinie królewskiej, jak rozebranie się do naga w kasynie w Las Vegas, przebranie się za członka SS na imprezie w klubie czy zjedzenie złotej rybki na weselu koleżanki.

Ojciec postanowił go w końcu wysłać na odwyk. Nie dało to jednak efektu, Harry nadal intensywnie balował. Jednak czasy dzikich imprez Harry'ego minęły, kiedy książę poznał swoją żonę Meghan Markle i urodziło się ich pierwsze dziecko. Teraz jako świeżo upieczony tata jest ulubieniem zarówno babci jak i prasy.

Księżniczka Małgorzata - romantyczny romans... z żonatym mężczyzną 

Księżniczka Małgorzata, siostra Królowej Elżbiety II, w przeciwieństwie do niej, miała zawsze więcej swobody i mogła dowolnie realizować swoje pasje. Spokojna - wydawać by się mogło - Małgorzata uwikłała się w romans z żonatym mężczyzną, oficerem Królewskich Sił Powietrznych, kapitanem Peterem Townsendem.

Skandal w rodzinie królewskiej wybuchł w 1953 roku, kiedy Townsend rozwiódł się z żoną i natychmiast oświadczył się księżniczce Małgorzacie. Niestety, para zakończyła swoje królewskie narzeczeństwie dwa lata później, wiedząc, że nie będą mieć "Happy Endu". Ten przejmujący romans przedstawiony został w serialu The Crown na platformie Netflix.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Księżniczka Eugenia nie lubi Kate? Konflikty w Rodzinie Królewskiej
  2. Ogar - Gra o Tron. Brat Góry ma trudną historię
  3. Przewrót Majowy: krótko - przebieg i konsekwencje
  4. Przewrót Majowy - przyczyny i skutki wydarzenia
  5. II wojna światowa - daty. Zbliża się rocznica jej zakończenia
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News