Trwa protest lekarzy rezydentów, którzy żądają zwiększenia płac i nakładów na służbę zdrowia. Jeden ze strajkujących udostępnił w sieci bulwersujące zdjęcie, które dowodzić ma słuszności walki z rządem. Pokazuje ono, co podaje się chorym dzieciom w polskich szpitalach.

Głodujący w ramach protestu młodzi lekarze rezydenci, domagają się od rządu Beaty Szydło zwiększenia środków przekazywanych im w pensjach i wydatków z budżetu na rzecz polepszenia warunków w polskich szpitalach. Zdjęcie, które przedstawia, jak marne są posiłki, podawane pacjentom Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie, zrobiło zawrotną karierę w sieci. Autor dodał do niego bardzo wymowny podpis.

– To jest śniadanie dla dzieci w jednym z największych i najbardziej wypasionych szpitali pediatrycznych. Nasi pacjenci mają między innymi choroby, których leczenie zależy od diety. Tak wygląda właśnie 4% PKB na ochronę zdrowia. Dlatego chcemy 6,8% – pisze na Facebooku Maciej Piotr Książyk.

Sprawa posiłków w placówkach służby zdrowia w naszym kraju już od wielu lat wywołuje śmiech przez łzy. W internecie pojawiają się coraz to nowe fotografie, szokujących ubogością dań, podanych w jakże mało apetyczny sposób. Odżywianie jest bardzo ważne w leczeniu, dlatego pacjenci i ich rodziny bezustannie zwracają uwagę na złą sytuację w kuchniach naszych szpitali.

fot. Facebook/Maciej Piotr Książyk

źródło: Facebook.com

Zobacz również

Jedzenie tych rzeczy jest NAJGROŹNIEJSZE!

Zobacz również