Skandal w polskiej policji. Napalony gliniarz dorwał się do genitaliów Francuza

Skandal w polskiej policji. Napalony gliniarz dorwał się do genitaliów Francuza Źródło: fot. pixabay.com

Do niebywale skandalicznej sytuacji doszło w polskiej policji. Tak szokująca sprawa mogłaby się odbić poważnym echem w stosunkach międzynarodowych. Wszystko przez nieciekawe zapędy policjanta, który postanowił dorwać się do genitaliów zatrzymanego Francuza.

Sytuacja ma swój początek w nocy z 3 na 4 czerwca w Lublinie. Teraz może mieć swój koniec w sądzie. Wszystko zaczęło się od tego, że dwóch pijanych ludzi - Polak i Francuz - postanowili taksówką wrócić do hotelu. Byli nietrzeźwi (Francuz miał 1,8 promila alkoholu we krwi) i nie wiedzieli, w którym hotelu są zameldowani. W pewnym momencie Polak uciekł, zostawiając Francuza bez pieniędzy. Taksówkarz, by wyegzekwować należność, wezwał policję. Funkcjonariusze nie mogli się dogadać z nietrzeźwym turystą, więc zabrali go na izbę wytrzeźwień.

"Nauka polskiego"

Kiedy nietrzeźwy turysta próbował po angielsku wyjaśnić policjantom swoją sytuację, wówczas jeden z funkcjonariuszy z innego patrolu postanowił "nauczyć go polskiego". 41-letni gliniarz Marcin G. miał prywatny paralizator. Najpierw uderzył Francuza w twarz, potem skuł kajdankami i zaczął go razić prądem. - Jak ustaliła prokuratura, poraził go w klatkę piersiową, potem w wewnętrzną część uda, a następnie w genitalia, wcześniej zdzierając z niego bieliznę - podaje Express Ilustrowany. Poszkodowany obcokrajowiec jak najszybciej złożył zawiadomienie w prokuraturze. Okazuje się, że funkcjonariusz tej samej nocy w podobny sposób znęcał się nad innym nietrzeźwym człowiekiem. - Marcin G. usłyszał zarzut przekroczenia uprawnień służbowych, a także znęcania się fizycznego i psychicznego ze szczególnym okrucieństwem nad osobą pozbawioną wolności - podaje Janusz Woźnik z Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu. Do sądu w Lublinie przesłano akt oskarżenia. Marcinowi G. grozi nawet do 10 lat więzienia. Oskarżeni (o mniejsze przewinienia) są także dwaj policjanci, którzy przewozili Francuza do izby wytrzeźwień. Źródło: expressilustrowany.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News