Do niebywale skandalicznej sytuacji doszło w polskiej policji. Tak szokująca sprawa mogłaby się odbić poważnym echem w stosunkach międzynarodowych. Wszystko przez nieciekawe zapędy policjanta, który postanowił dorwać się do genitaliów zatrzymanego Francuza.

Sytuacja ma swój początek w nocy z 3 na 4 czerwca w Lublinie. Teraz może mieć swój koniec w sądzie. Wszystko zaczęło się od tego, że dwóch pijanych ludzi – Polak i Francuz – postanowili taksówką wrócić do hotelu. Byli nietrzeźwi (Francuz miał 1,8 promila alkoholu we krwi) i nie wiedzieli, w którym hotelu są zameldowani.

W pewnym momencie Polak uciekł, zostawiając Francuza bez pieniędzy. Taksówkarz, by wyegzekwować należność, wezwał policję. Funkcjonariusze nie mogli się dogadać z nietrzeźwym turystą, więc zabrali go na izbę wytrzeźwień.

„Nauka polskiego”

Kiedy nietrzeźwy turysta próbował po angielsku wyjaśnić policjantom swoją sytuację, wówczas jeden z funkcjonariuszy z innego patrolu postanowił „nauczyć go polskiego”. 41-letni gliniarz Marcin G. miał prywatny paralizator. Najpierw uderzył Francuza w twarz, potem skuł kajdankami i zaczął go razić prądem.

– Jak ustaliła prokuratura, poraził go w klatkę piersiową, potem w wewnętrzną część uda, a następnie w genitalia, wcześniej zdzierając z niego bieliznę – podaje Express Ilustrowany.

Poszkodowany obcokrajowiec jak najszybciej złożył zawiadomienie w prokuraturze. Okazuje się, że funkcjonariusz tej samej nocy w podobny sposób znęcał się nad innym nietrzeźwym człowiekiem.

– Marcin G. usłyszał zarzut przekroczenia uprawnień służbowych, a także znęcania się fizycznego i psychicznego ze szczególnym okrucieństwem nad osobą pozbawioną wolności – podaje Janusz Woźnik z Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu.

Do sądu w Lublinie przesłano akt oskarżenia. Marcinowi G. grozi nawet do 10 lat więzienia. Oskarżeni (o mniejsze przewinienia) są także dwaj policjanci, którzy przewozili Francuza do izby wytrzeźwień.

Źródło: expressilustrowany.pl

Wiedziałeś, że oni też nie mają matury?!


POTĘŻNI strażacy zapozowali do PŁOMIENNEJ sesji!

...

Zobacz również