Skandal w MSZ. Media: Wiceminister był agentem obcych służb?

Skandal w MSZ. Media: Wiceminister był agentem obcych służb? Źródło: fot. M. JASIULEWICZ/MSZ

Wiceminister w resorcie spraw zagranicznych, Robert Grey został dzisiaj odwołany ze stanowiska. Jak przekonują media, rzekomym powodem takiej decyzji jest zatajenie przez niego faktu, iż miał współpracować z - jak określiły to media - "służbami obcego państwa".

Informację o odwołaniu wiceministra spraw zagranicznych, Roberta Greya, potwierdziła rzeczniczka prasowa resortu. Powodem odwołania ma być - według informacji jakie uzyskały nieoficjalnie media - zatajenie przez niego rzekomej współpracy ze służbami Stanów Zjednoczonych, mimo że był o to wielokrotnie pytany.

Rząd PiS powołał Greya na stanowisko wiceministra w resorcie dyplomacji 30 września bieżącego roku. W ministerstwie był odpowiedzialny za dyplomację ekonomiczną oraz politykę amerykańską i azjatycką.

Samo powołanie Greya na to stanowisko kilka miesięcy temu wywołało konsternację w niektórych środowiskach, nawet tych przychylnych Prawu i Sprawiedliwości. Publicyści i politycy poddawali w wątpliwość zasadność takiego wyboru. Sprzeciw budziło jego podwójne obywatelstwo i powiązania z amerykańskimi instytucjami państwowymi.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych w oficjalnym oświadczeniu wydanym tuż po przedostaniu się informacji o odwołaniu Greya, dementuje jakoby powodem było zatajenie przez niego informacji o  współpracy ze służbami obcego kraju. W oświadczeniu nie zdementowano natomiast czy taka współpraca rzeczywiście miała miejsce.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

 

bh, źródło: rzeczpospolita / msz.gov.pl

Następny artykuł