Restauracje sieci McDonald’s niezmiennie pozostają jednymi z najpopularniejszych na całym świecie. Przez ogromny zasięg nie są więc kojarzone z jakimikolwiek formami dyskryminacji wobec pracowników, czy klientów. Jak się właśnie okazało, do aktów wykluczenia realnie jednak dochodzi, co wywołało gigantyczny, głośny skandal.

Chociaż Londyn jest niezwykłym tyglem kultur, w którym spotkać możemy chyba przedstawicieli każdego zwyczaju oraz religii, nie jest on miastem w pełni tolerancyjnym. Przekonała się o tym bardzo boleśnie 19-letnia studentka, która chciała skorzystać z oferty miejscowej restauracji McDonald’s.

ZOBACZ TAKŻE: Powstaje NIEMIECKA partia w Polsce

Ogromny skandal

Dziewczyna nie została wpuszczona przez ochroniarza do lokalu, ponieważ miała na głowie hidżab. Co ciekawe, cała sytuacja została nagrana na telefon komórkowy, przez co błyskawicznie obiegła portale społecznościowe oraz fora.

– Nie wydawało mi się to realne. Widziałem już wiele takich filmów. W końcu i mnie się to przytrafiło. Nigdy więcej nie wejdę do McDonalda – stwierdziła stanowczo 19-latka w rozmowie z dziennikarzami „The Guardian”.

ZOBACZ TAKŻE: Spektakularna WTOPA Shaded w Skandalistach! Wszystkim odebrało mowę

Na łamach tego samego dziennika swoje przeprosiny oraz tłumaczenia opublikowali przedstawiciele popularnej sieci fastfoodów. Zaznaczyli oni, że zachowanie ochroniarza było całkowicie sprzeczne z polityką ich firmy, która nie wyklucza nikogo ze względu na jego kolor skóry, czy też wyznawaną religię.

Te rzeczy przypomną ci, jak wspaniałe było twoje dzieciństwo!


Nigdy nie zamrażaj TYCH rzeczy!

...

Zobacz również